Новини
20.02.2005 Ставлення нового губернатора Одекщини до вірних УАПЦ викликає занепокоєння

  Духівництво Одеської і Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви не запросили на офіційну церемонію представлення нового голови Одеської обласної державної адміністрації Василя Цушка.
  І це навіть за умови, що у нашому єпархіальному храмі Воскресіння Христового, під час минулої виборчої кампанії, тривали постійні молитви за чесні вибори Президента України. Одеська і Балтська єпархія УАПЦ була серед тих церков які відмовилися від участі у політичній боротьбі і вірили, що Господь дасть Україні Президента-патріота.
У обласному управлінні у справах релігії є координати єпархіального управління УАПЦ.
Натомість, багатьох досі дивує позиція УПЦ Московського Патріархату.  Митрополит Агафангел та його оточення перетворили храми у політичні обкоми «канонічного Президента Януковича». Важко уявити скільки бруду було вилито на Віктора Ющенка. Листівки, проповіді, газети які мали лише православні назви... Тепер більшість з них роблять вигляд, що нічого насправді і не сталося.
  Митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ Московського Патріархату Агафангел, під час представлення нового губернатора, пішов не каятися і вибачатися, а обніматися з державним секретарем України Олександром Зінченком.
Благословіння московського владики отримав вже і новий голова Одеської облдержадміністрації Василь Цушко.
  Тим часом, цими днями в Одесі проведена конференція Партії регіонів.  Як стало зрозумілим після виступів  на вищезгаданому заході, під час виборчої кампанії 2006 року, Партія регіонів не проти знову  скористатися агітаційними послугами духівництва Української Православної Церкви Московського Патріархату. Як відомо, місцевий митрополит Агафангел на минулих парламентських виборах словом і ділом підтримав провладний блок «За єдину Україну», а під час президентських перегонів 2004 року Віктора Януковича назвали не інакше як «канонічним Президентом». Відома палка дружба митрополита Агафангела з Одеським міським головою Русланом Боделаном. Отож, кому надалі даватимуть благословіння московські владики в Одесі і області – у місцевих оглядачів сумніву не виникає...
  Голова організації «Єдіноє отєчєство» Валерій Кауров, після заяви прес служби УПЦ МП, якою заперечується підтримка політичної діяльності сепаратиських сил, заявив, що «прес служба – це не Владика Агафангел...»
Тим часом, з одеських телеканалів далі лунають заклики до реваншу...

  Ігор Столяров

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X