Новини
26.02.2005 Київська мерія хоче розвивати релігійний туризм та має свої плани щодо духовного життя столиці

КИЇВ — 24 лютого Київська міська рада затвердила Програму сприяння розвитку демократії, громадянського суспільства та національно-патріотичної свідомості, утвердження принципів моральності та духовності на 2005-2006 роки. Майже третина заходів програми стосується діяльності та розвитку столичних релігійних громад, – повідомила з Києва Інна Соколовська.

Виконання цієї програми покладене на Головне управління з внутрішньої політики Київської мерії. В затвердженому міськрадою документі столична влада бере на себе зобов’язання пропагувати 11 свят, 5 з яких релігійні: Різдво Христове, Водохреща, Великодень, Трійця, Покрова Пресвятої Богородиці. Щоправда, влада не уточнює, яким іще чином, окрім усталеної практики влаштовувати масові гуляння, вона збирається пропагувати згадані свята.

На перше півріччя року влада запланувала соціологічні дослідження, які мають прояснити для чиновників ситуацію, що склалася в духовному житті столиці. За результатами досліджень підрозділи міської адміністрації мають підготувати свої пропозиції з покращення ситуації.

В цьому ж першому півріччі адміністрація Києва має намір продовжити роботу зі створення ради церков та релігійних центрів, розташованих на території міста.

Головне управління з внутрішньої політики планує також видати довідник „Київ: релігійні організації”, а також створити його електронну версію в Інтернеті.

В плани на першу половину року увійшло і запровадження в столиці релігійного туризму до духовних святинь столиці. Наразі відповідальні чиновники мерії не можуть сказати, хто саме і як буде такий туризм запроваджувати.

Міська влада планує залучити до програми проектувальників та архітекторів: в 2005 році має бути остаточно узгоджена й затверджена схема розміщення культових будівель на території міста. Схема найперше має врегулювати будівництво церков та будь-яких культових споруд так, щоб вони були рівномірно розташовані в місті. Влада констатує, що в столиці 137 культових об’єктів і будівництво 25-ти заплановано, і ще 319 приміщень орендуються, а логіка в їх розташуванні не простежується. Схема, обіцяють чиновники, буде, зокрема, враховувати конфліктність релігійних конфесій.

Іще одним пунктом роботи є підготовка спеціальної групи лекторів, які будуть проводити роз’яснення законів та правових актів з питань відносин держави і Церкви. Лектори, як планується, виступатимуть перед трудовими колективами, членами громадських та партійних організацій. Міська рада так визначає завдання лекторської групи: „сприяння толерантного співіснування різних конфесій в Києві, формування демократичного світогляду, дотримання громадянських прав і свобод, поваги до традицій, культури та віросповідання українського народу”.

Міська адміністрація планує створити і спеціальну комісію, яка вивчатиме діяльність громад новітніх релігій, щоб визначати, чи можуть вони негативно вплинути на свідомість людини. За результатами роботи комісії влада планує видати брошури та роз’яснити діяльність цих організацій в ЗМІ. Як сказав начальник Головного управління внутрішньої політики Олександр Петік, вже зараз управління веде активну переписку з правоохоронцями та посольствами про окремі організації. Як приклад він навів перемовини с посольством Китаю з приводу діяльності „Фа-лунь-гунь”.

Тим релігійним організаціям, чия діяльність не протирічить закону, влада обіцяє повне сприяння.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;4720/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X