Новини
02.03.2005 Звернення Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради м. Київ
25 лютого 2005 року

 
Українська Всесвітня Координаційна Рада, яка представляє інтереси світового українства, висловлює глибоку стурбованість з приводу антиконституційних закликів до надання російській мові статусу офіційної, які продовжують лунати вже після перемоги “помаранчевої революції” в Україні. Особливо прикро, що подібні голоси чути від деяких осіб, котрі виступали союзниками В. Ющенка, зокрема від голови Соціалістичної партії України, народного депутата О. Мороза, який намагається провести законопроект про ствердження російської мови як другої державної.
У зв’язку з цим УВКР рішуче заявляє, що реалізація подібних намагань буде мати вкрай негативні наслідки не тільки для українців в Україні, але спричинить небезпечні руйнівні наслідки й для всіх українців, що живуть поза своєю історичною батьківщиною на різних континентах земної кулі.
Категорично заявляємо: збереження та плекання української мови як єдиної державної мови в Україні – це щонайважливіша запорука подальшої консолідації українців як у нашій Батьківщині, так і поза її межами; це найнеобхідніша умова збереження українцями усього світу своєї національно-мовної ідентичності.
Закликаємо Президента України В. Ющенка, Голову Кабінету Міністрів Ю.Тимошенко, Голову Верховної Ради В. Литвина, Конституційний Суд України, чільних керівників усіх гілок української влади усіляко берегти та зміцнювати державний статус української мови в Україні, протистояти будь-яким спробам применшити чи зруйнувати незамінну консолідуючу роль українського слова.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X