Новини
04.03.2005 У Вінниці знайдена стародавня ікона Почаївської Богоматері

ВІННИЦЯ — Жителька Вінниці передала в єпархію УПЦ (МП) унікальну ікону явлення Божої Матері в Почаєві. Стародавній образ господарі випадково виявили на горищі власного будинку, повідомив 3 березня сайт „Православ'я.ru” з посиланням на газету „33 канал”.

„Є припущення, що ікона була викрадена після революції з одного з храмів Вінницької єпархії. Вірогідно, образ був написаний на початку XX століття на полотні, яке потім наклеїли на дерево. Вага ікони складає приблизно 40 кілограмів, висота – 105, а ширина – 84 сантиметри. Образ написаний у стилі іконописної школи Києво-Печерської Лаври. Відтіля, імовірно, і був майстер”, – говорить прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ (МП) диякон Владислав Демченко.

Ікона „Почаївська” бере свою назву від містечка Почаїв. Колись на Почаївській горі Пресвята Богородиця об’явилася двом пастухам. На камені залишився слід від стопи Божої Матері, звідки почало бити джерело. Почаївська гора дуже висока, і це чудо, що майже на самій вершині знаходиться джерело.

Вінницька єпархія УПЦ (МП) має намір провести реставрацію знайденої ікони. Після цього образ передадуть одному із храмів УПЦ (МП). „Люди часто приносять ікони в храми нашої єпархії: як правило, це святині, які вдалося зберегти в будинках у радянський час. Говорити про ціну цієї ікони неможливо: вона може виявитися звичайною, однак Господь через образ може творити великі чуда”, – говорить о. Владислав.

http://pravoslavie.ru/news/050303133431
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;4779/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X