Новини
06.03.2005 Щаслива Україна! Бо в неї є віддані сини

- сказав митрополит Мефодій, предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, вручаючи нагороди меценатам

В Андріївській церкві, на знаменитому Андріївському узвозі в Києві, цього дня було якось по-особливому. Навіть більше, ніж в інші дні, коли тут відправляють службу. Хоча ця церква існує як музей і правлять у ній лише на великі церковні свята, наприклад, на Андрія. Цього разу звучали слова подяки людям, які вболівають за справу православ'я.

Усе почалося з того, що УАПЦ вирішила повернути з Казахстану останки Арсенія Річинського - українського філософа, теолога, репресованого сталінським режимом, померлого на чужині й реабілітованого посмертно. Але повернути прах ученого, за словами митрополита Мефодія, не вдавалося майже три роки. Нині усі формальності врегульовано. Але головне, відгукнулися небайдужі люди, що готові допомогти в цій благородній справі. Артур Єресько - голова Ради ризького "Огрес Комерцбанку" та страхової компанії "Алькона" (на знімку), Олександр Пупцев - заступник голови правління "Алькони". Завдяки їхній допомозі стала можливою реалізація гуманітарного проекту увічнення пам'яті Арсенія Річинського. Цього дня з рук митрополита Мефодія вони одержали від УАПЦ ордена Святого Апостола Андрія Первозваного. Так церква оцінила внесок своїх сподвижників у збереження духовної і культурної спадщини.

Цікаво, що в Артура Єреська, який тепер мешкає в Ризі, українське коріння. Його батьки жили на Харківщині. Артур Леонідович каже, що з Україною його пов'язують 25 поколінь предків-українців, що жили на цій землі, були воїнами і хліборобами. На запитання, як виникла ідея, Єресько відповів філософськи:

- У цей світ ми приходимо нагі й відходимо нагі. Із собою забираємо лише ту духовність, що в нас є... Попри те, що волею долі багато українців розкидані по всіх куточках земної кулі, частка наших сердець належить історичній батьківщині. Тому нас хвилюють процеси, що відбуваються в Україні, - політичні, економічні і, звісно ж, духовні. Своїм обов'язком вважаємо допомагати не тільки в економічній сфері, а й підтримувати духовний стрижень українців.

Українська автокефальна православна церква відзначила внесок у богоугодну справу також Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Казахстан в Україні Амангельди Жумабаєва. (До речі, в Казахстані найбільша після Росії українська діаспора: там мешкає півмільйона українців). Пан посол каже, що політика Казахстану доброзичлива стосовно всіх релігій і в республіці створюють умови для їх повноцінного розвитку. Він вважає, що коли людина віруюча, то вона не робитиме зла. "У сучасному світі релігія повинна займати активну позицію. Ми в нашій роботі приділяємо велику увагу зв'язкам у різних сферах, зокрема й у релігії", -зауважує Амангельди Жумабаєв.

 Ольга СРІБНА.

 

ДовІдка

Арсеній Річинський народився на території сучасної Тернопільської області. Навчався в гімназії, духовній семінарії, Варшавському університеті та Університеті Святого Володимира (нинішній Київський університет ім. Тараса Шевченка). Усе життя працював лікарем, а паралельно брав участь у церковному житті Західної України (тоді - територія Польщі). Видав кілька альманахів з проблематики української православної церкви, захищав інтереси останньої, обґрунтовуючи її національні відмінності. Наприклад, у книжці "Проблеми української релігійної свідомості" доводив, що українська церква не може підпорядковуватися Московському патріарху. А найкращий вихід – розвиток Української автокефальної православної церкви. Не дивно, що за таку "антирадянщину" був висланий. Українська автокефальна православна церква вважає його життєвий шлях подвигом, а самого Річинського, по суті, своїм ідеологом.

 "Голос України" N2602 2005.02.26

http://www.uaoc.info/ua/news/news_/?pid=97

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X