Новини
09.03.2005 Рішення про відбудову Десятинної церкви прийматиме громадська рада

Рішення про реконструкцію Десятинної церкви в Києві буде приймати спеціально створена громадська рада, а в разі потреби - буде проведено опитування або навіть референдум, заявив віце-прем'єр по гуманітарних питаннях Микола ТОМЕНКО.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", він повідомив, що уряд планує створити громадську раду, що буде займатися проектом реставрації Десятинної церкви, і до кінця року цей орган повинен прийняти рішення про те, чи буде проводитися реставрація, якщо буде, то якого ступеню (повна чи часткова), якщо ні, то що робити з площадкою, на якій знаходиться її фундамент.

Микола ТОМЕНКО відзначив, що уряд "готовий, якщо до кінця року ця рада не зможе прийняти остаточного рішення, провести опитування громадської думки і, можливо, референдум".

При цьому він відзначив, що "поки рада буде приймати рішення, у весняно-літній період там (на майданчику, де був знайдений фундамент Десятинної церкви) будуть працювати археологи, і висловив сподівання, що їм вдасться підтвердити або спростувати безліч припущень, зокрема про поховання князів Київської Русі на цьому місці.

Він також заявив, що, на думку Президента Віктора ЮЩЕНКО, цей проект не повинен фінансуватися з державного бюджету, так само як і будь-які інші будівництва релігійних святинь.

"Я заборонив давати згоду на бюджетне фінансування будівництва церков. Якщо громада хоче, щоб у її селі з'явилася ще одна церква, вона повинна сама зібрати гроші", - сказав Микола ТОМЕНКО.

На думку віце-прем'єра, не менше третини коштів на будівництво повинні зібрати члени громади, і ще третину - залучити за допомогою спонсорів, а частину, що залишилася, у випадку особливого потреби, може надати держава.
 
© «Київ-Прес-Інформ»

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X