Новини
18.03.2005 “Гнила їжа”

Католицька Церква в особі кардинала Тарчізіо Бертоне, архієпископа Генуезького, заборонила своїй пастві читати бестселер американського письменника Дена Брауна “Код да Вінчі”.

Кардинал закликав католиків не читати і не купувати цього роману. На його думку, книга дискредитує церкву. Йдеться насамперед про те, що сюжет “Коду да Вінчі” ґрунтується на таємному шлюбі Христа з Марією Магдалиною, який Церква століттями замовчувала, як і народження в них дитини. Ця історія так обурила Бертоне, що він назвав “Код да Вінчі”, який продають навіть у католицьких книжкових крамницях, “гнилою їжею”.

До звинувачень католиків долучилася і Російська Православна Церква. Заступник глави відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, протоієрей Всеволод Чаплін заявив “Інтерфаксу”, що “спроби зобразити життя Ісуса Христа у версії, яка суперечить церковній традиції”, роблять не вперше. Двома головними причинами цього священик назвав “бажання виправдати гріх” і “бажання придбати мирську славу”. “Газета” звернулася по коментар у прес-службу УГКЦ. Там нас повідомили, що додатково нічого не коментуватимуть,адже всі можливі коментарі з цього приводу вже дав Рим.

Церква мала б давно звикнути до того, що люди мистецтва вільно поводяться з євангельськими фактами та персонажами. Зокрема, фільм Мартіна Скорсезе “Остання спокуса Христа”, де також ідеться про одруження Христа та Марії Магдалини, пройшов без жодного скандалу. Чому терпіння Церкви урвалося саме на романі Дена Брауна, сказати важко. Книгу вже видано 44-ма мовами загальним накладом
18 млн. екземплярів. Автор уже заробив на своєму творі
270 мільйонів доларів. Нині Браун пише продовження роману, про терміни закінчення роботи над книгою автор воліє не говорити. Письменник неодноразово наголошував, що його книга – художній твір. Однак це не перешкоджає численним туристам послуговуватися романом, як путівником.

Передбачають, що 2006 року за книгою знімуть фільм, у якому головні ролі виконають Том Генкс, Жан Рено й Одрі Тоту. Sony Pіctures заплатила за право екранізації бестселера шість мільйонів доларів.

Катерина Сліпченко
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/03/18/3544/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X