Новини
19.03.2005 Уряд США допомагає хворим на СНІД в Одесі

В Одесі знов відкритий, відремонтований за кошти уряду США, обласний стаціонар СНІДу - центру. Як відомо, Одеська область є лідером за кількістю ВІЛ інфікованих в Україні.

Від 1999 року американська сторона активно співпрацювала з обласною державною адміністрацією та містом Одесою. Як результат, відремонтовані, за кошти уряду США, санаторій для дітей хворих на туберкульоз «Лістівка», опікова лікарня та клініка для хворих на ВІЛ – СНІД.
На урочистому відкритті станціонару мали слово чимало шанованих гостей. Серед них керівник апарату, заступник голови Одеської обласної держадміністрації Анатолій Фітеску.
У своєму зверненні заступник голови місії посольства США в Україні Шіла Гволтні сказала наступне:
«Цілий світ знає про руйнівну силу ВІЛ – СНІДу. Одеса і Одеська область зазнали свого болю та страждань викликаних цією хворобою. Боротьба з цим смертельним захворюванням перестає бути національною турботою та виходить за межи національних кордонів. Вона стає міжнародною боротьбою, у якій ми маємо брати участь разом»
Шіла Гволтні подякувала Міністерству охорони здоров»я України, обласному управлінню охорони здоров»я та будівельній кампанії «Юлія» за добре виконану роботу та внесок у ремонт лікувального центру.
Нині в Одесі найбільше хворих на СНІД, які потребують саме стаціонарних умов лікування. Новий лікувальний центр, на думку учасників урочистого заходу, дозволить ВІЛ – інфікованим «жити, працювати і думати про майбутнє».
Реалізований проект реконструкції одеського обласного стаціонару для хворих на ВІЛ-СНІД став одним з кількох проектів, що був профінансований європейським командуванням Збройних сил Сполучених Штатів Америки. З цією метою виділені 273 тисячі долярів США.
У лікувальному центрі є нині не лише облаштовані палати для хворих, сучасна медична техніка, але і невелика каплиця, де священики різних христианських конфесій матимуть можливість зустрічатися з хворими.
У каплиці, кожен бажаючий, матиме можливість запалити свічку біля ікони Спасителя, безкоштовно одержати різноманітну духовну літературу. Тут є і куточок «Духовна опіка» з телефонами та координатами капеланів різних церков. Хворі самостійно визначатимуть з ким вони матимуть бажання зустрітися.
Відкриту каплицю освятив єпископ Одеський і Кримський Української Греко – Католицької Церкви, Владика Василь. Йому співслужив секретар Одеської і Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, отець Володимир (Клебан). Саме духівництво УАПЦ подарувало ікону Спасителя для відкритої у лікувальному Центрі каплиці.
Секретар Духовної Ради христианських конфесій, пастор Об»єднаної української методистської церкви Петро Мартьянов повідомив, що серед найближчих планів Духовної Ради є відкриття подібних каплиць у багатьох лікувальних закладах Одеси.
Подарунки, у вигляді різноманітної  гуманітарної допомоги, дирекції відремонтованого стаціонару передав і Олександр Чергега з місії милосердя «Добрий самарянин». 

Фоторепортаж

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X