Новини
24.03.2005 Римо-католикам Одеси знов відмовили у праві на повернення майна...

Його Екселенція Броніслав Бернацький (РКЦ)  На ім'я Єпископа-ординарія Одесько-Симферопольської дієцезії Римсько-католицької Церкви Броніслава Бернацького надійшов лист з Міністерства транспорту і зв»язку за підписом заступника Міністра Л. Нетудихата. У листі міститься нова відмова у поверненні конфіскованого у вірних РКЦ майна в Одесі.
  «У двоповерховому будинку за адресою: Одеса, вул. Буніна, 23, розміщується  Одеський науково-дослідний інститут  зв»язку. Будинок побудований у 1849 році, у дорадянські часи у ньому розміщувалася Католицька школа, а пізніше – загальноосвітня школа №49 було передано Центральному науково-дослідному інституту зв»язку (м.Москва) для розміщення Одеської філіії інституту з метою створення належних умов для робітників співробітників філії. При цьому, інститут вклав значні кошти на ремонт будинку з метою збереження його як пам»ятки містобудування та архитектури. З 1990 року зазначений будинок  був переданий на баланс  Одеського науково-дослідного інституту зв»язку, який нині має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
 З метою виникнення питання щодо претензій релігійної громади на повернення їй будинку визначено наступне:
- будинок (Одеса, вул. Буніна, 23) з архитектурної точки зору не є культовою спорудою (не містить характерних ознак),
- костьол Римо-Католицької церкви разом з будинком інституту не може розглядатися  як цілісний майновий комплекс, оскільки на території, обмеженої вулицями Єкатеринінською і Рішельєвською, Жуковського і Буніна, де власне і розміщується костел і інститут, за часів радянської влади побудовано школу «117 та ряд житлових будинків.
- у зазначеному будинку побудовані нові спеціальні приміщення для проведення випробувань засобів вимірювальної техніки зв»язку та проведення  механообробних робіт, приміщення для камери тепла і холоду, приміщення для проведення зварювальних робіт, заготівельна дільниця з гільйотиною, побудована автономна  трансформаторна підстанція, в підвальних приміщеннях розміщені дільниці: слюсарна, токарно-фрезерна, деревообробна та інше.
- перебазування інституту в інше приміщення потребує новостворення науково-виробничої інфраструктури, що в теперішніх економічних умовах не є можливим, оскільки вимагає значних фінансових  і матеріальних витрат та призведе до порушення налагодженого виробничого процесу діяльності інституту», йдеться у листі.
Мінзв»язку вважає недоцільним звільнення будівлі, яка перебуває на балансі Одеського науково-дослідного інституту  зв»язку. Одеській облдержадміністрації  запропоновано розглянути  можливість вирішення  питання звільнення  зазначеної будівлі лише за умови надання інституту  рівноцінного приміщення  місцевими органами державної влади, «але пропозицій від органів місцевої влади про надання такого приміщення не надходило».
Єпископ-ординарій Одесько-Симферопольської дієцезії Римсько-католицької Церкви Броніслав Бернацький висловив подив, що зміст листа, який надійшов з Міністерства транспорту і зв»язку «не відрізняється від відповіді міністерства, коли його очолював Георгій Кірпа. Зміст цих двох листів наче скопіювали. Іншим є лише підпис».
Єпископ Бернацький нагадав, що і нова влада в Одесі не бажає виконувати Указ Президента України про повернення церковного майна.
«Я вже три роки мешкаю на горіщі костелу. Тут приймаю людей. Ця маленька кімната є приймальнею і відпочивальнею.
Я не думав, що можу отримати такий лист від  міністерства транспорту після приходу нової влади. Не бачимо ще бажаної справедливої влади», сказав Його Екселенція Броніслав Бернацький.
Він заявив, що Римо-католики Одеси і далі виборюватимуть своє право на повернення колись відібраного атеїстичним режимом майна.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X