Новини
27.03.2005 Духовна Рада христианських конфесій засудила дії «Єдіного отєчєства» в Одесі

  Глави і представники христианських конфесій , місій, учбових закладів, на позачерговому засіданні Духовної Ради христианських конфесій ухвалили спільне звернення у якому  висловили своє бачення останніх подій в житті Одеси і області.
Учасники позачергового засідання вважають, що у перші місяці 2005 року ціле українське суспільство  переживає процес  глибоких політичних , економічних і культурних  трансформацій, які покликані  на оздоровлення навколишнього світу. «У подібній ситуації  необхідна конструктивна співпраця  всіх сил, які зацікавлені  у побудові  чесного і справедливого суспільства. Не може залишатися осторонь від цих процесів і Церква Христова. Хоча Церква і держава в Україні не розділеними , але не можна розділити церкву і народ, велика частина якого є представниками тієї чи іншої христианської конфесії», йдеться у зверненні.
  Духовна Рада христианських конфесій Одеси і області  висловила занепокоєння  з приводу діяльності в регіоні  організації «Єдіноє отєчєство». «Приховуючись православною вірою і начебто існуючим благословінням з боку правлячого архиєрея УПЦ МП, активісмти цієї організації вже кілька років є організаторами протистояння, ворожнечі в нашому місті. Особливо агресивними стали їхні дії протягом останніх кількох місяців».
  Вирішено звернутися до  голови Одеської облдержадміністрації Василя Цушка , Одеського міського голови Руслана Боделана  і представників Міністерства юстиції  з проханням висловити  громадягську і юридичну оцінку діям цієї організації. «Ми очікуємо також від нашого брата митрополита Одеського і Ізмаїльського УПЦ МП Агафангела  оцінки діям цієї організації.
  Нас не може не хвилювати позиція ізоляції, у якій опинилася сьогодні УПЦ Московського Патріархату в нашому регіоні.  Митрополит Агафангел залишається одним з небагатьох христианських ієрархів, які не є з нами у братському спілкуванні.  Ми неодноразово говорили і нині знов підтверджуємо , що наша Духовна Рада є відкритою для спілкування. Ми глибоко переконані, що  участь представників УПЦ МП  у наших спільних діях позитивно відіб’ється  на духовно-моральному кліматі нашого міста», сказано у зверненні, яке ухвалили на позачергових зборах Духовної Ради христианських Конфесій.
  Крім РКЦ, УАПЦ, УПЦ - КП, Об»єднаної методистської церкви (пастор Петро Мартьянов) звернення підписали пастори різних протестантських церков та ректор Христианського гуманітарного економічного університету Ростислав Крижанівський, Президент місії «Гедеон» в Одесі Валерій Зленський та інші.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X