Новини
09.04.2005 Папу Римського поховали під оплески та вигуки

У Ватикані поховали Івана Павла Другого. До Рима з'їхалися чотири мільйони прочан. Італійські правоохоронці були приведені у бойову готовність вже після поховання Папи Римського. З'явилася інформація, що на одному з літаків, який пролітав повз столиці Італії, є бомба. Після обшуку реактивника вибухівки не знайшли. 
Мільйони людей вже полишають Рим. Більшість з них каже, що сумують за Папою, але задоволені тим, що змогли з ним попрощатися. Поховання понтифіка розпочалося о десятій ранку і тривало чотири з половиною години.  Месу на площі святого Петра відслужив декан колегії кардиналів Йозеф Ратцінгер. Він детально розповів про життєвий шлях понтифіка та наголосив про величність його постаті. Присутні паломники закликали Йозефа Ратцінгера негайно проголосити Івана Павла Другого - святим. Люди скандували "Вже Святий! Папа!"

Йозеф Ратцінгер, декан Колегії кардиналів:
- "Йди за мною" – ці слова Христа можна розглядати як ключ до розуміння послання, яке походить із життя нашого улюбленого Папи Івана Павла Другого , якого ми оплакуємо зараз. Тіло, яке ми сьогодні віддаємо землі, це зерно безсмертя.

Тіло Івана Павла Другого помістили в три труни. Перша- кипарисова. Саме з цього дерева, за повір’ям, виготовлено хрест, на якому розіп’яли Христа. Друга труна-цинкова, і третя - з горіхового дерева. Поблизу з тілом знаходиться мішечок із золотими і срібними монетами, що викарбовані за роки понтифікату, а також опис життя Івана Павла Другого. Тіло Папи упокоїлося у підземному гроті під собором святого Петра. Там спочивають і попередники Івана Павла Другого.

Йозеф Ратцінгер, декан Колегії кардиналів:
- Ми можемо бути впевнені , що наш улюблений папа й зараз перебуває у вікні будинку Отця. Бачить нас і благословляє нас. Благослови нас святий Отче!

Попрощатися із Папою Римським приїхали двісті лідерів різних країн - серед них сімдесят прем'єрів та президентів, чотири короля та п'ять королев. Перед Службою Божою примирилися давні вороги - президенти Ізраїлю, Ірану та Сирії. Вони потиснули одне одному руки, і навіть, порозмовляли. Дамаск донині знаходиться із Тель-Авівом у стані війни, а Тегеран не хоче визнавати державу Ізраїль. Після меси дружина ізраїльського президента Моше Кацава подарувала британському принцу Чарльзу юдейський амулет, який має зберегти сімейне щастя британського монарха. Серед світових лідерів у Ватикані був і Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною. Цей похорон - найчисленніший у новітній історії людства. З Папою на самій площі прощались приблизно 300 тисяч паломників - більше площа перед собором святого Петра просто не вмістила. Всі інші прочани слухали месу вже за кордоном Ватикану - у Римі.

Михайло Прудник, Ганна Гороженко, 5 канал
http://www.5tv.com.ua/newsline/185//6175/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X