Новини
09.04.2005 Чи відреставрують собор святого Юра

На сайті УГКЦ з’явилося повідомлення про відновлення припинених 2001року через брак коштів реставраційних робіт довкола Архікатедрального собору святого Юра.
За словами адміністратора храму отця Романа Кравчика, 2004 року створено оргкомітет для оновлення собору святого Юра і завдяки старанням його членів знайдено спонсорів, які надали третину необхідної суми, а це –
12 млн. грн., на проведення екстер’єрних робіт. Пошуку грошей, зокрема, сприяв голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник.

На інтернет-сторінці також зазначено, що фірма “Львівреставрація”, яка проводить оновлення, обіцяє до кінця року завершити ремонт і зняти риштування. Аби довідатися, коли саме розпочалися реставраційні роботи і над чим нині працює фірма, “Газета” зателефонувала до головного інженера “Львівреставрації” Івана Буханського. Він повідомив, що стосовно відновлення реставраційних робіт до них звернувся о. Роман Кравчик. Проте наразі вони ще не розпочаті, оскільки не підписано договору про оплату. Однак о. Роман Кравчик запевнив їх, що гроші будуть, тому фірма вкотре почала встановлювати риштування з метою реставрації висотної частини церкви і розчищати під’їзди до собору. Коли ж грошей не буде, то й реставраційні роботи не розпочнуться, адже два роки тому їх уже відновлювали, проте через відсутність коштів реставрацію довелося припинити.

– Дуже тривожно, що на наших очах руйнується пам’ятка архітектури, занесена до списку ЮНЕСКО, – зазначив п. Буханський. – В аварійному стані нині перебувають також вази й ліхтарі біля собору, які теж потребуть оновлення.

До речі, про необхідність завершити ремонт церкви Юра говорять і депутати міської ради. Зокрема, нещодавно в інтерв’ю для “Газети” депутат від “Нашої України” Роман Зафійовський заявляв, що на цю справу слід виділити необхідні кошти: “Ми спробуємо переконати депутатів у тому, що цей комплекс має постати відреставрованим, бо ж неприпустимо, щоб об’єкт, який є фактично одним із “облич міста”, постійно перебуває в оточенні риштувань”.

Леся Олендій  
gazeta.lviv.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X