Новини
18.04.2005 Яким буде новий Катехизм

11-14 КВІТНЯ 2005 року в м. Львові проходила богословська науково-практична конференція, присвячена написанню Катехизму УГКЦ “Христос – наша Пасха”.

Після завершення конференції голова Синодальної катехитичної комісії Преосвященний Владика Петро Стасюк, Єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії й Океанії, та голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ с. Луїза Цюпа, СНДМ, написали спільний лист до владик, голів єпархіальних катехитичних комісій, директорів катехитичних центрів, катехитів, духовенства, монаших чинів і згромаджень.

Пропонуємо ознайомитися з текстом цього документа.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі співпрацівники в Божому винограднику!

Щирий привіт усім Вам із княжого міста Львова. У цьому листі бажаємо поінформувати Вас про останні декілька важливих подій у катехитичному служінні УГКЦ.

Блаженної пам’яті Святіший Отець Іван Павло ІІ у передмові до Католицького Катехизму сказав: “Катехизм покликаний сприяти створенню нових місцевих катехизмів, які враховуватимуть різноманітність ситуації та культури, але які турботливо зберігатимуть єдність віри і вірність католицькому вченню”.

Наш Патріарх Любомир у вступі до Катехизму Католицької Церкви українською мовою слушно зауважив: “Наука Христова є одна і та сама для всіх. Віра Христова також та сама для всіх католиків, незалежно від того, якого обряду вони є і до якої Помісної Церкви належать. Натомість богословське розуміння Богом об’явлених правд може бути іншим у різних культурах, як бувають різними літургійні обряди. Маючи перед собою вже основний текст, із часом і наша Церква дасть своїм вірним богословські пояснення на основі власної традиції”.

Катехизм представляє цілісну Христову науку, і за допомогою цієї книги кожен християнин може навчитися, в кого і як вірити, як молитися і як жити. Ми – українці, християни східного візантійського обряду, тому наш Катехизм має відобразити ту святоволодимирівську духовну спадщину, яка виховує та ідентифікує нас як християн східного обряду. Катехизм повинен містити глибокий за змістом матеріал, поданий у доступній формі; це видання має стати “депозитом віри”, що доручено Церкві самим Господом Ісусом нашим Спасителем. Можна сказати, що саме через відсутність такого Катехизму наша Церква відчуває брак єдності, ідентичності, цінності обряду, а також релігійної свідомості.

Синод Єпископів 1-5 липня 2001 р. привітав ініціативу видання Катехизму УГКЦ. Відтоді розпочато працю над укладанням концепції (прийнята  2004 р.) і вирішено 11-14 квітня 2005 р. провести у Львові богословську науково-практичну конференцію “Катехизм УГКЦ “Христос – наша Пасха”. Господь і Церква благословили такий задум, бо була велика потреба зустрітися богословам, які працюють над Катехизмом для нашої Церкви.

Ця конференція складалася з двох частин. У першій учасники заслухали дуже цінні доповіді, в яких було представлено історію творення катехизмів, їхній зміст, а також досвід творення катехизмів інших Церков. Перша частина була відкритою для всіх, особливо для тих, що покликані до катехитичного служіння в Церкві. Конференцію очолював о. д-р Мирон Бендик, ректор Духовної семінарії в Дрогобичі, координатор комітету з написання Катехизму.

Друга частина конференції була присвячена обговоренню тематики Катехизму, відповідно до розділів “Віра Церкви”, “Молитва Церкви” та “Життя Церкви”. В секціях панувала гарна атмосфера, глибокі дискусії, одні одних катехизували, ділилися вірою, богословськими знаннями та досвідом.

Наша Церква була представлена провідними богословами з Аргентини, Австралії, Америки, Бразилії, Словаччини, всіх єпархій України та викладачами богословських навчальних закладів. Конференція дала нам змогу глибше познайомитися одне з одним і прийняти певні рішення, як іти вперед із новим натхненням і працювати для добра Церкви й українського народу.

Щиро дякуємо Блаженнішому Патріархові Любомиру, який не зміг узяти участі в конференції, але надіслав своє батьківське слово підтримки та заохочення, як і за його постійну підтримку цього проекту від початку.

Дякуємо преосвященним владикам, настоятелям монаших чинів і згромаджень, які делегували своїх представників, усім доповідачам за їхні змістовні доповіді, учасникам, організаторам і всім, хто спричинився до проведення конференції.

Учасники конференції затвердили групу авторів, які працюватимуть над текстами до осені 2005 р. Напрацьований матеріал буде відредаговано та розіслано фахівцям. Також вирішено зустрітися 2006 р. для спільного першого читання, щоб передати текст на розгляд Синоду.

Звертаємося з проханням до всіх відповідальних за катехитичні справи, щоб інформувати катехитів, парохів про працю над Катехизмом, бо це праця не декількох людей, а всієї Церкви і для всієї Церкви. Запрошуємо молитовною єдністю підтримати цю справу, почуватися співвідповідальними за справу укладання Катехизму, який  представить усім нам Христову науку, що має виховувати українську душу у вірі.

Повідомляємо про опублікування матеріалів катехитичної конференції, яка відбулася 28-30 липня 2004 р. у Львові. Доручаємо всім відповідальним за катехитичні справи особам ознайомитися із цими матеріалами, адже вони можуть послужити нам у праці в єпархіях і парафіях. Книги можна замовити в Патріаршій катехитичній комісії.

Запрошуємо Вас до подальшої співпраці та молитовної й моральної підтримки довершення справи Катехизму УГКЦ.

 У Христі +ПЕТРО /Стасюк/, голова Синодальної катехитичної комісії, с. Луїза Цюпа, СНДМ, голова Патріаршої катехитичної комісії
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/04/18/4503/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X