Новини
19.04.2005 Конклав кардиналів обрав нового Папу Римського

Наступником Івана Павла Другого став німецький кардинал Йозеф Ратцінгер. Близько 19-тої за київським часом Із труби Сикстинської капели пішов білий дим. На додачу бій дзвонів підтвердив обрання нового понтифіка. Ім'я нового папи назвав кардинал Хорхе Артуро Медіна Естевес. 
Хорхе Артуро Медіна Естевес, кардинал:
- Дорогі брати і сестри. Ми маємо нового Папу Римського. Ним став кардинал Йозеф Ратцінгер. Він обрав собі ім'я Бенедикт 16.

Одразу по тому на балконі собору Святого Петра з'явивився і сам новий глава Ватикану. Він звернувся до мирян латиною. Тисячі людей зараз перебувають на площі Святого Петра. Вони радіють обраннню нового Папи.

Йозеф Ратцінгер, понтифік:
- Після великого Папи Івана Павла другого, Кардинали обрали мене, простого смиренного трудівника, винаградника господнього.

Відпочатку німецького кардинала Йозефа Ратцінгера вважали наймовірнішим кандидатом. Він  притримується  консервативних поглядів та був близким другом Івана Павла Другого. Він народився у страсну суботу 16 квітня 1927 року в Баварії. Новий понтифік не тільки декан, але й старійшина священної колегії. Цьогорічне обрання стало одним із найшвидших в історії за останні сто років. Кардинали голосували лише чотири рази. Найдовше обирали папу у 1922 році . Тоді знадобилося 14 голосувань.

За кілька хвилин до оголошення імені понтифіка - у Ватикані пішов дощ. Однак мирян це не засмутило. Навіть навпаки - вони вбачають у дощі добрий знак. Стежив за трансляцією з Ватикану і рідний брат понтифіка - Георг Рацінгер. Він мешкає у німецькому місті Регенсбург. Брат новообраного Папи Римського каже, що його радості немає меж

Георг Рацингер, брат новообраного Папи:
- За свої сімдесят вісім років мій брат не зробив нічого такого, про що можна було б жалкувати. І я думаю для нього це несподіванка. Адже кожна людина, не знає як може повернутися її життя - і що саме не неї очікує завтра.

Новому папі сімдесят вісім років. У суботу він відсвяткував свій день народження. Народився він у Баварії. Під час Другої Світової війни Йозефу Рацінгеру довелося служити у Вермахті - в австрійському легіоні. Але звідти він дезертирував і після цього потрапив до табору полонених. Після війни став вивчати богослів'я. Став доктором наук. Сімдесят сьомого року Рацінгера обрали кардиналом Мюнхена. Він товаришував із Папою Іваном Павлом Другим, який запросив його до Ватикану. Дев'яносто третього року Рацінгер став єпископом  передмістя Рима - Веллетрі-Сеньї. Нині ж обранню Рацінгера на понтифікат, мабуть, найбільше зраділи саме в рідній для нього Німеччині.

Герхардт Шрьодер, канцлер ФРН:
- Це дуже гарна новина для усієї нашої країни. Я впевнений, що Папа Бенедикт Шістнадцятий зробить багато для католицької церкви. Він визначний теолог.

Нового Папу Римського називають консерватором. І радикальних реформ від нього не очікують. Його погляди на католицьку церкву схожі із уявленнями Івана Павла Другого. І як твердять спостерігачі, саме це й стало вагомим аргументом під час голосування кардиналів. Наступнику такого популярного понтифіка, як Іван Павло Другий, буде дуже нелегко. А дружба із попередником може допомогти Папі Бенедикту Шістнадцятому заручитися підтримкою як всередині церкви, так і в цілому світі.

Ганна Гороженко, 5 канал
http://www.5tv.com.ua/newsline/185//6686/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X