Новини
05.09.2004 Діти отримали в подарунок церковно-політичний шкільний щоденник ЛЬВІВ-КИЇВ — Всеукраїнське об’єднання „Держава” та УПЦ (МП) спільно випустили 500 тисяч шкільних щоденників, які можна потрактувати як агітацію за кандидата в Президенти України Віктора Януковича. На першому форзаці – зображення Віктора Януковича разом із Предстоятелем УПЦ (МП) Митрополитом Володимиром (Сабоданом). На наступній сторінці — звернення-привітання Митрополита Володимира до всіх школярів України.

Цей щоденник відрізняється від звичайних тим, що в ньому, зокрема, є спеціально відведене місце, де учні мають вписувати свої добрі справи, які робитимуть упродовж навчального року. Після того діти зможуть відіслати щоденник за зазначеною тут адресою ВО “Держава” і стати учасниками розіграшу трьохсот путівок до Міжнародного дитячого центру “Артек”.

Як повідомила 3 вересня „Львівська газета”, такі щоденники вже вручили дітям у багатьох областях України, зокрема й у Львівській. Лариса Федорів, довірена особа іншого кандидата в ПУ, Віктора Ющенка, вважає це „примітивною фальсифікацією Закону України “Про вибори””.

Журналісти „ЛГ” спробували вияснити походження щоденника у Львівському обласному управлінні та міському відділі освіти, але там відповіли, що нічого про це не знають. Натомість, прес-секретар ВО “Держава” Віталій Гаркуша повідомив, що це благодійна акція, приурочена до початку навчального року, яку вони, як і більшість своїх акцій, проводять спільно з УПЦ (МП). За його словами, розповсюджували щоденник двома шляхами: церковним і через міські відділи освіти.

„Ми запропонували всім охочим взяти ці щоденники та роздати їх у школах”, – зазначив він, додавши, що в цій акції немає жодних агітаційних лозунгів і “нічого такого провокативного”. Щодо фотографій із зображенням Прем’єр-міністра та Митрополита, то, на думку іншого представника ВО „Держава” Ігоря Соміна, це – “лише симпатії нашого об’єднання “Держава”, яких ніхто нікому не нав’язує”.

Штаб Віктора Януковича у Львівській області категорично відмежувався від цієї благочинної акції. В офіційному коментарі “Львівській газеті” зазначено, що штаб до неї не причетний. Але на офіційному сайті кандидата в ПУ Віктора Януковича розміщено інформацію, що такі щоденники подарував школярам і голова Полтавського обласного штабу Олексій Нестуля. В цьому повідомленні також сказано, що ці „чудо-щоденники виготовили у Всеукраїнському об'єднанні „Держава” з ініціативи Прем’єр-міністра України Віктора Януковича”.

У коментарі “ЛГ” прес-секретар Комітету виборців України Олександр Черненко зауважив: „формально важко довести, що цей щоденник є порушенням Закону “Про вибори”. Якби на ньому, наприклад, під фотографією зазначалося, що це кандидат у президенти чи щось схоже, то лише тоді такий напис можна розцінювати як агітацію”.

Довідка РІСУ: Всеукраїнське об’єднання „Держава” створено у 2002 році, воно зареєстроване Міністерством юстиції України. Основною метою діяльності Об’єднання є сприяння моральному, духовному та культурному розвитку суспільства; задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів своїх членів. У маніфесті ВО „Держава” йдеться, що „концентруючу функцію в державотворенні повинна виконати українська православна нація”. 11 березня 2004 року УПЦ (МП) в особі Митрополита Київського і всієї України Володимира і ВО „Держава” в особі Бачигіна Володимира Павловича, Голови Об’єднання підписали Меморандум про співробітництво.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X