Новини
25.04.2005 Спадкоємець

“Папа вирушив востаннє прогулятися Ватиканом”, – така чутка поширилася суботнього вечора Апостольською столицею. Одна жінка розповідала, що бачила Папу, який спацерував вуличками без жодної охорони.

Згодом з’ясували, що це був не Святіший Отець, а його 81-річний брат-священик, який дуже схожий на Венедикта XVI.

Люди з оточення Папи розповідають, що раніше кардинал Ратцінґер дуже любив перейтися Ватиканом. Щовечора виходив із Конгрегації зі справ віри, яку очолював за понтифікату свого попередника, і дуже ніяковів, коли до нього підходили з проханням сфотографуватися.

На церемонію інавгурації нового Папи Римського у Ватикані очікувало близько півмільйона прочан. Паломники, які хотіли зайняти найкращі місця, прийшли на площу святого Петра ще в суботу звечора із твердим наміром переночувати в спальниках у наметах поблизу.

За день до інавгурації подейкували, що вхід на площу закриють і пропускатимуть туди людей лише за спеціальними перепустками, проте ніхто не зробив цього. В суботу після обіду всі могли любуватися, як готують площу до церемонії. В неділю, о 7 годині за місцевим часом, поліція перекрила всі вулиці, прилеглі до Ватикану. Громадський спокій охороняли п’ять тисяч поліцейських і ще дві тисячі спецслужб. Місцева влада навіть залучила до охорони повітряного простору авіацію та війська протиповітряної оборони. Лише деякими вулицями на площу впускали прочан, інші були для державних офіційних делегацій, яких до Ватикану прибуло 150.

За дві години до початку меси, яку планували на 10-ту ранку за місцевим часом,  на площі святого Петра було неможливо знайти вільне місце. За прапорами та національними строями можна було вивчати географію світу. Що відразу впадало в око – польських прапорів майоріло чимало, але значно менше, ніж колись. Натомість перші сектори “горіли” стягами Німеччини. Земляки Папи були в центрі уваги журналістів, вони влаштовували цілі костюмовані походи перед телевізійними камерами.

Церемонія почалася, як і планували, о 10.00. Саме з цієї години почалася пряма трансляція з базиліки святого Петра в Римі, де Папа віддав своєю молитвою честь праху святого апостола Петра, а потім у супроводі кардиналів, які також брали участь у молитві, вийшов на сходи базиліки. Під час вручення Венедиктові XVI персня “рибака” й омофорів, основних ознак папської влади, їх несли патріархи східних церков, поєднаних із Католицькою Церквою, що мало символізувати єдність західної та східної гілок Церкви. Так само на цій єдності було наголошено читанням Євангелії латинською та грецькою мовами.

Упродовж усієї церемонії не вщухали овації, люди скандували “Бенедетто” аж до її завершення. У процедурі інавгурації нового Понтифіка відбулися певні зміни. Традиційну homagium – присягу всіх кардиналів Папі – цього разу замінили на присягу дванадцяти осіб, серед яких були три кардинали, єпископ, священик, диякон, монах і черниця, подружня пара та двоє підлітків.

Хоча спершу голос Венедикта XVI тремтів, уже до середини промови, яку Папа виголосив італійською, він говорив впевнено та переконливо. Журналісти, однак, зауважили, що виглядав Понтифік надто зосередженим.

Італійські колеги стверджували, що напередодні конклаву, коли кардинала Ратцінґера, як одного з фаворитів, запитали, як він оцінює свої шанси на перемогу, той відповів, що волів би зачекати рік до пенсії (після виповнення 80 років кардинал не може брати участі в конклаві, його вже не можуть обрати Папою) та робити те, що любить найбільше, – писати богословські книги.

У своїй промові Венедикт XVI повторив улюблене гасло Івана Павла: “Не бійтеся! Відкрийте серця свої Ісусові Христу!”

Важливим моментом церемонії став виїзд Понтифіка до прочан. Коли люди зауважили біля сходів базиліки папамобіль, вони зрозуміли, що побачать свого Папу не лише на телевізійних екранах, а й зблизька. Таким чином Венедикт XVI об’їхав цілу площу, яку доріжками розділили заздалегідь на дрібніші сектори. В цей момент овації прочан перекривали навіть звуки славнозвісних дзвонів базиліки святого Петра. Бачитимуть Понтифіка й упродовж двох днів, і в середу на загальній аудієнції, яку Венедикт XVI уперше дасть уже як Папа, який наділений усіма регаліями влади Римського Первосвященика.

Ірина Сандуляк,
телеканал “К1”,
із Ватикану спеціально
для “Львівської газети”

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/04/25/4743/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X