Новини
26.04.2005 Писанка для Марії

Благодійний фонд “Збереження історичного середовища м. Львова” напередодні Великодня проводить акцію “Писанка для рідного міста”.

Сенс її полягає в тому, щоб зібрати кошти для відновлення ренесансної скульптури Богоматері, яка вінчає аттик дзвіниці монастиря бенедиктинок (вул. Вічева, 2).

Унікальна пам’ятка доби Відродження вражає довершеністю та граціозністю форм, витонченим декором й... обезголовленою фігурою Божої Матері.

Річ у тому, що колись скульптура Марії була увінчана позолоченою короною. Чи то хтось спокусився цим, чи просто скоїв акт вандалізму, але вже декілька десятків років скульптура обезголовлена.

Скалічений силует на тлі неба, розтрощена ліпнина, гори сміття у двориках, які мали б перетворити Львів на туристичну Мекку, не є чимось новим для нашого міста. Проте найстрашнішим є те, що око звикає бачити руїни унікальних пам’яток і починає сприймати їх як щось цілком нормальне.

Тож акція “Писанка для рідного міста” спрямована не лише на те, аби зібрати певну суму коштів на відновлення скульптури, а й щоб кожен замислився над тим, що майже щодня втрачає Львів.

Фонд закликає дітей і дорослих, які готуватимуть писанки до Великодніх свят, подарувати одну з них на потреби реставрації аттика церкви Всіх Святих Святопокровського монастиря. Ці писанки стануть подарунком благодійникам, які пожертвують кошти на відновлення скульптури.

Фонд проводить акцію спільно із сестрами Святопокровського монастиря. Саме туди можна приносити витвори своїх рук. Так само в монастирі від суботи і впродовж усіх свят можна скласти пожертву й вибрати собі як подарунок писанку.

Окрім запровадження акції “Писанка для рідного міста”, благодійний фонд “Збереження історичного середовища м. Львова” оголосив номер своєрідного телефону довіри, за яким львів’яни зможуть повідомити про побачені ними руйнації навіть найменших фрагментів наших пам’яток (за бажанням це можна зробити анонімно).

Президент фонду Андрій Салюк наголошує, що про всі факти повідомлятимуть в офіційні інстанції, які відповідають за збереження архітектурної спадщини міста. Крім того, фонд спостерігатиме за тим, як ці проблеми вирішуватимуть. Зрештою, львів’яни вже не раз мали нагоду пересвідчитися, що фонд не залишається простим спостерігачем, а пропонує власні цікаві способи розв’язання таких питань. Й акція “Писанка для рідного міста” – одна з таких пропозицій.

Марко Погуляївський
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/04/25/4729/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X