Новини
30.04.2005 ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Великоднє привітання духовенству і вірним Святої Української Православної Церкви в Україні і по всьому світі перебуваючим.

Нехай мир, уділений Воскреслим Господом Його ученикам, перебуває з вами завжди і всюди!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Апостол Павло писав:"Коли ми надіємося на Христа тільки в цьому житті, то ми найнещасніші від усіх людей! … бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть….А коли оце тлінне в нетління зодягнеться, тоді відбудеться слово написане:"Поглинута смерть перемогою!"…А Богові дяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав"(1 Кор.15: 19; 22; 54; 57).

Наше посланництво - запевнити, що кожний православний українець ширитиме Добру Новину про те, що перемога осягнена, що час миру встановлений, що час примирення вже близько, що світ не має що втрачати, а може здобути все, якщо прийме новий порядок, встановлений Воскреслим Господом. Наше завдання - казати нашим братам і сестрам, які ще покладаються на сили жадоби, ненависті, війни, фанатизму, сильної конкуренції? та експлуатації, що їхні союзники вже переможені, що вирок уже винесений, що Христос є Бог! Наше завдання- розділити з ними Добру Новину:"Так, це правда. Він Воскрес".

Дехто бажає наукового пояснення на це все. Але наука може аналізувати якусь подію, лише порівнюючи її до інших подій. А Воскресіння Христове не можна порівнювати ні до чого іншого. Що Великоднє Євангеліє сповіщає, не траплялося ніколи перед тим, ані не трапилося після того. Інші люди поверталися із мертвих, навіть Біблія подає приклади цього. Але вони поверталися лише, щоб знову померти. Господь же наш воскрес, щоб ніколи більше не вмирати. Він воскрес до Нового Життя, де смерті немає, і цим відкрив нам дорогу до Царства Божого і до спасіння всіх.

Смерть Господа нашого не була символічною смертю, а дійсною і не супроводжувалась пахощами, квітами та гарною музикою. І Воскресіння Господа нашого з мертвих не було символічним Воскресінням, а справжнім поверненням Ісуса Назарянина до повноти Його Божественності і Його Людяності. Святі Отці Церкви ніколи не уникали цього унікального факту, і не казали: "Його Дух живе" чи "Його ідеї живуть", чи просто - "Він живе в тих, що вірують". Ні, вони знали, що Ісус Христос, наш Господь і Спаситель, живе!

У час, коли ми, православні українці, з цього приводу торжествуємо, ми, ваші Архипастирі, котрим довірена духовна опіка кожного з вас, питаємо себе: "Чи виголосивши один одному і всьому світові на Великодній літургійній відправі цього Свята із Свят:"ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!"- чи готові ми виконувати наше посланництво? Яку різницю внесе в наше життя виголошення: "Христос Воскрес",- коли ми збудимось у Світлий понеділок? Яку зміну внесе це ствердження у наші відносини з членами нашої родини, з нашими співробітниками, з сусідами, з нашими ворогами? Як вплине виголошення: "Христос Воскрес"- на наше ставлення до таких справ, як справедливість, мир, на наше служіння в місцевих громадських установах та і взагалі в світі?

Ми, що носимо Ім'я Господа і нази-ваємо себе християнами, мусимо стати так, щоб світло, випромінююче з порожнього Гробу, відбивалось від нас і осяювало і наші громади, і життя всіх, кого ми зустрінемо під час нашої тимчасової мандрівки цим світом. Ми ж створені, щоб наподоблюючи Христа, приносити світові Його любов, Його співчуття і Його мир. Чи ми духовно приготовлені довершити це наше завдання? Так, ми підготовлялися до цього на протязі Великого посту нашими молитвами і частим евхаристичним єднанням, прийманням дорогоцінних Крові і Тіла Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Отже, ми готові і завжди будемо готові.

На Великдень - в неділю Воскресіння- ми з трепетом відзначаємо ту дійсність, що Сила Божа проявилася не лише тоді, коли ця подія відбулася, але що та Сила проявляється й тепер. Пасха - це не лише подія минулого. Це вічно присутня дійсність. Сила Божа, виявлена у Воскресінні, відкриває нам той факт, що всі проблеми, які ми лише можемо собі уявити, були вже розв'язані. Ця Сила діє в нас глибоко в середині і підтримує нас у нашій місії, на шляху до повноти життя та подає нам силу осягнути його. Недавно ми були свідками того, як Сила людей, зібраних в мирі і однодумстві, спричинила передачу влади в нашій рідній Україні і назавжди змінила обличчя народу. Це- та сама Сила, що може змінити і світ.

Запевняємо вас усіх, наших улюблених духовних дітей, у постійних молитвах за кожного з вас у час, коли ви робите зусилля, щоб виконати свою частину нашої спільної місії. Просимо згадувати і нас у ваших щирих молитвах.

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+ КОНСТАНТИН, Mитрополит Українськпї Православної Церкви в США і діяспорі

+ ІВАН, Архиєпископ Української Православної Церкви в Канаді

+ АНТОНІЙ, Архиєпископ Української Православної Церкви в США

+ ВСЕВОЛОД, Архиєпископ Української Православної Церкви в США

+ ІОАНН, Архиєпископ Української Православної Церкви в діяспорі

+ ЮРІЙ, Архиєпископ Української Православної Церкви в Канаді

+ ЄРЕМІЯ, Єпископ єпархії Української Православної Церкви в США на Південну Америку.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X