Новини
01.05.2005 Минулу ніч сотні тисяч українців зустріли у храмах

Віруючі християнських конфесій візантійського обряду святкують Великдень. Вночі миряни відвідували пасхальні богослужіння. У церквах вони освячували їжу та молилися. Згідно з Євангелієм, Ісус Христос воскрес на третій день після розп"яття. Великдень - найбільше і найсвітліше християнське свято. В Україні на честь свята, вітаючись, віруючі говорять "Христос воскрес!" і тричі цілуються. 
Освятити куличі, крашанки та паски. Ось що збирає людей навколо церков у ніч на Великдень. Красива традиція тримає зібрання у теплому настрої. У зверненнях до Бога люди просять про особистий та родинний успіх

Тетяна Хваницька, парафіянка:
- Хочется успешно развивать собственное дело. Вот. Чтоб, конечно, здоровье, самое главное - в первую очередь. Чтобы детки слушались

Опівночі люди вітають одне одного з Воскресінням Христовим. Священики починають святкові богослужіння та хресні ходи - і люди підтримують служителів церкви. Думки стають патріотичнішими. Чи навіть проурядовими.

Андрій Ткачук, парафіянин:
-Шоб Бог нам поміг нашу державу поставити на крепкі ноги, так, як це думає наш Прем"єр, наш Президент, наш гетьман українського козацтва Віктор Ющенко.

Гетьман також приходить на службу. Президент у пасхальну ніч відвідав два центральних храми провідних українських церков. Віктор Ющенко побував у Свято-Успенському соборі, що належить Українській православній церкві Московського патріархату. Та разом з донькою Софією послухав службу у Володимирському соборі, яку провів патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Ющенко заявив, що відвідинами обох церков хоче допомогти міжконфесійному порозумінню. На питання, про що він думав під час служби, Президент сказав, що Великдень зустрів у дуже оптимістичному настрої

Віктор Ющенко, Президент України:
- З кожним днем ми беремо на вирішення те, що, можливо, роками чи десятками років чекали люди. Тому є підстави для хорошого духу, хорошого настрою. Є підстави зараз всім сказати: "Христос воскрес" і почути: "Воістину воскрес!"

Близько другої Ющенко з донькою поїхав додому. Президентська команда перецілувалася і також вирішила поспати перед великоднім ранком. Коли освячену вночі їжу можна буде їсти.

Єгор Соболєв, Олександр Вансович, 5 канал 
http://5tv.com.ua/newsline/184//7214/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X