Новини
03.05.2005 Перший приватний музей ікон відсьогодні можна відвідати в Києві

Перший приватний музей українських ікон відсьогодні можна відвідати в Києві, неподалік Андріївського узвозу. Тут на вулиці Десятинній, поруч із Андріївським собором зібрано більше 300 старовинних ікон 15-19 століть. Експерти кажуть - це перший подібний музей не лише в Україні, а й у Європі.

Богоматір Лоретська. Попри італійські мотиви, це ікона з Поділля. За легендою, саме їй молилася жінка, невдоволена розумовими здібностями своєї дитити, -  після молитв дитя порозумнішало. Тому цю ікону ще називають "Примноження розуму", розповідає мистецтвознавець Олена Папета. Це лише один із сотень безцінних експонатів нового музею.

Олена Папета, мистецтвознавець:
- Церкви в Україні і зараз зруйновіані. а в радянські часи тим більше так було. І нікого не цікавило. що буде з тими іконами. Вони зберігалися в жахливому стані, а тепер потрапили сюди.

Музей - приватний. Його збудував меценат і колекціонер Ігор Понамарчук. Ці ікони він збирав впродовж десяти років. Каже, що звозив їх з усіх куточків України. Іноді українські раритети вдавалося знайти і за кордоном.

Ігор Понамарчук, колекціонер:
- Мріяв усі ці роки створити музей, зберігав удома. Коли друзі казали - тебе ж обкрадуть, я відповідав - та що ви, це ж ікони мене оберігають, а не я їх.

Незвичні релігійні сюжети більшості ікон роблять колекцію унікальною, кажуть експерти. На іконі "Оплакування Христа" зображена голова його земного батька - Йосифа. Колекціонер Понамарчук переконаний, що зібрані в його музеї ікони дадуть можливість захистити не одну наукову роботу.

Ольга Сніцарчук, Михайло Путята, 5 канал 
http://www.5tv.com.ua/newsline/184//7318/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X