Новини
08.05.2005 Ветерани ОУН-УПА просять Президента відкрити архіви

Ветерани ОУН-УПА звертаються до Президента України Віктора Ющенка з проханням відкрити архіви, щоб спростувати міфи про їхню діяльність.
Про це йдеться у переданому агентству УНІАН відкритому листі до Президента, ухваленому ветеранами всеукраїнського Братства ОУН-УПА на 88-му засіданні Колегії Головної Булави ВБ ОУН-УПА у Львові 19 квітня.
Вони просять Президента дати можливість ”відкрити архіви КПРС і КДБ хоча б 30-річної давнини, дайте доступ вченим історикам до інформації! Розбийте міфи, які отруїли свідомість багатьох українців”.
У листі зазначається, що сьогодні доступні не всі архівні документи про визвольну боротьбу українського народу в незалежній Україні. ”Оце і буде примирення - Правда примирить нас усіх", - впевнені ветерани ОУН-УПА.
Вони зазначають, що не воювали з воїнами Радянської Армії, оскільки УПА була створена 14 жовтня 1942 року для боротьби проти німецьких окупантів.
У листі також підкреслюється, що на Нюрнберзькому процесі 1945-1946 років, коли радянська делегація добивалася притягнути до судової відповідальності керівників ОУН та УПА, американські судді відкинули ці звинувачення як безпідставні, пославшись на десятки незаперечних документів, які спростовували співпрацю українського руху Опору з німцями.
У документі підкреслюється, що Європа і світ давно визнали УПА воюючою стороною у Другій світовій війні.
Ветерани ОУН-УПА також наголошують на необхідності зрівняти їх у правах з ветеранами радянської армії, оскільки, на їхнє переконання, примирюватися можуть лише люди ”рівні в моральному становищі”.
При цьому ветерани ОУН-УПА підкреслюють, що не хочуть примирюватися з тими, хто служив у НКВС і пригноблював їх у тюрмах і таборах після війни, а тепер має персональні пенсії та гарне медичне обслуговування.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X