Новини
13.05.2005 Новий фільм про дивізійників

У клубі-кафе “Лялька” відбувся допрем’єрний показ нового українського документального фільму “У рамках долі”, який розповідає про Першу українську дивізію “Галичина”, що діяла на теренах України та за її межами у 1943-1945 роках.

Знімальна група у складі режисера Тараса Химича, звукорежисера й автора музики Любомира Соломченка та продюсера Надії Галичанівської працювала над створенням фільму майже чотири місяці. За цей час довелося поспілкуватися з очевидцями й учасниками подій, також з українськими, австрійськими та американськими дослідниками історії дивізії.

За основу фільму взяли книгу колишнього підстаршини дивізії “Галичина”, кулеметника Леоніда Мухи під назвою “З Австрії на Колиму. Спогади дивізійника”.

Леонід Муха, який разом зі знімальною групою був присутній на показі фільму, розповів, що до написання “Спогадів” його підштовхнув жалюгідний стан, у якому перебуває українська мемуарна література. “У цій книжці – все моє життя, моя молодість... Ми були горді з того, що ми – українці. Ми боролися проти Радянської імперії, проти більшовизму, а не проти простих радянських солдат”, – поділився думкою колишній воїн Першої української дивізії.

У засланні на Колимі Леонід Муха відбув вісім років, однак важкі випробування не зломили його дух, бо він “ніколи нікого не боявся”.

На думку режисера фільму Тараса Химича, тему національно-визвольної боротьби українського народу висвітлено досить однобічно. Проте пошуки історичної правди вимагають об’єктивності та неупередженості. “Цей фільм – не пафосна чи скандальна заява, – стверджує режисер. – “У рамках долі” – розповідь, яка має наштовхнути на роздуми, але нічого не пояснювати. Я хочу, щоб глядач зрозумів, що дивізія “Галичина” – це, передусім, долі 40 тисяч дивізійників, 16-17-річних хлопців, які там воювали”.

Тарас Химич, здебільшого відомий за своїми кліпами, зокрема до пісні Наталки Карпи “Я додому повернусь”, побудував новий фільм у вигляді хронологічного викладу подій, між якими вставлено спогади-монологи Леоніда Мухи. 45-хвилинній стрічці притаманна щільна інформативність, відсутність авторських коментарів, свіжий і незаангажований погляд на події 60-річної давності.

Картина із символічною назвою “У рамках долі” є першою із циклу документальних фільмів, які розкажуть про нелегку долю колишніх воїнів дивізії “Галичина”, розкиданих по всьому світі. Прем’єрний показ стрічки відбудеться у Львові 15 травня. А на червень планують презентацію “У рамках долі” в Києві.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X