Новини
14.05.2005 Паломництво Архієпископа Чиказького в Україну

Цими днями у Львові перебуває делегація Чиказької архієпархії Римо-Католицької Церкви, яку очолює Владика Френсіс кардинал Джордж, Архієпископ Чиказький, віце-президент Американської єпископської конференції.


Як повідомив “Газету” отець Святослав Шевчук, керівник патріаршої курії УГКЦ, Владика Френсіс сам виявив бажання відвідати нашу державу, оскільки багато чув про УГКЦ. А головний зміст цього візиту – паломництво в Україну.

Вчора високий гість, відвідавши собор святого Юра, взяв участь у Архієрейській літургії, яку він відслужив спільно з Блаженнішим Кардиналом Любомиром Гузаром за упокій Папи Римського Івана Павла ІІ, від дня смерті якого минуло вже 40 днів. Також кардинал Джордж побував у Святоюрській крипті, де віддав шану останкам провідників УГКЦ – Митрополитові Андрею Шептицькому, Патріархові Йосифу Сліпому, Патріархові Мирославу Івану Любачівському та Митрополиту Володимирові Стернюку.

За словами о. Святослава Шевчука, Архієпископ Чиказький під час відвідин Українського Католицького Університету матиме цікаву зустріч із героями підпільної церкви – тими священиками, які не боялися виконувати свої священичі обов’язки в часи переслідувань УГКЦ. Ще одним цікавим моментом перебування Владики Френсіса у Львові має бути участь у щорічній молодіжній пішій прощі до Унівської лаври. Також заплановано його зустріч із молоддю в Уневі.

16 травня делегація Чиказької архієпархії відлетить до Києва, де кардинал Джордж планує оглянути церкву Святої Софії, а також здійснити екскурсію до місця будівництва патріаршого собору Воскресіння Христового, що має стати осідком Глави УГКЦ.

До речі, 1999 року Папа Іван Павло ІІ призначив кардинала Джорджа до Конгрегації у справах євангелізації та Папської комісії у справах культурної спадщини Церкви. А 2001-го Владику призначили до Конгрегації у справах східних Церков. Тому його візит вважають паломництвом задля глибшого пізнання Української Церкви і подальшого утвердження її.

Віра Карпінська
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/05/13/5117/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X