Новини
17.05.2005 Учасники щорічної молодіжної прощі вшанували блаженного священномученика

ЛЬВІВ — 14 травня 2005 року у рамках XII молодіжної пішої прощі до Святоуспенської Унівської лаври у місті Перемишляни Львівської області відбулися урочистості на честь блаженного священномученика Омеляна Ковча, який з 1922 року був парохом цього міста і організував релігійне та суспільно-культурне життя греко-католицької спільноти.

За повідомленням прес-служби Глави УГКЦ, для вшанування пам'яті блаженного священномученика до Перемишлян завітали Патріарх Любомир (Гузар), єпископ Івано-Франківський Софрон (Мудрий), владика Мілан (Шашік), Апостольський адміністратор Мукачівський, єпископ Річард (Семінак), єпарх Чиказький. Гостями урочистостей вперше була делегація Чиказької архиєпархії Римо-Католицької Церкви на чолі з архиєпископом Чиказьким Френсісом кардиналом Джорджем.

Як повідомили у прес-службі Стрийської єпархії УГКЦ, учасників прощі (близько 1500 осіб) привітав владика Юліан (Ґбур), єпарх Стрийський.

„Перемишлянщина чимало витерпіла через вірність Христові та Католицькій Церкві, – наголосив владика Юліан. – Вінцем та свідченням цієї вірності є постать блаженного священномученика Омеляна Ковча. Він був довголітнім парохом Перемишлян. Його героїзм полягав в тому, що він не боявся стояти в обороні ближніх, навіть, якщо вони не належали до його пастви. Отець Омелян переховував чужих дітей, зокрема з єврейських родин. Він помер у концтаборі „Майданек” у Польщі, залишаючись душпастирем в’язнів до смерті”.

Глава УГКЦ назвав блаженного Омеляна „прикрасою міста, а його життя – прикладом служіння Богові й ближнім”.

Відтак відбувся молебень до блаженного священномученика Омеляна Ковча, який відслужив владика Юліан. Під час богослужіння із проповіддю до присутніх звернувся кардинал Джордж. Він наголосив, що приклад життя блаженного Омеляна вчить не боятися робити відважні вчинки. Владика Френсіс подякував усім тим, хто впродовж минулого місяця присвячував свої молитви за упокій Папи Івана Павла ІІ та за успішний вибір нового провідника Католицької Церкви.

Після молебню Глава УГКЦ поблагословив учасників прощі мощами блаженного Омеляна, які зберігаються на престолі храму у спеціальній посудині.

Проща завершилася 15 травня в Уневі Архиєрейською Літургією, яку у співслужінні з Френсісом кардиналом Джорджем, владиками Софроном (Мудрим), Міланом (Шашіком) та Річардом (Семінаком) відслужив Патріарх Любомир (Гузар).

http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;1699/
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;5432/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X