Новини
22.05.2005 Сьогодні - 144-та річниця від дня перепоховання Тараса Шевченка

22 травня 2005 року - 144-та річниця від дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі, що на Черкащині - поет був похований у Петербурзі. Втім, відповідно до заповіту Шевченка, його перепоховали на Чернечій горі. 
Христина Бондаренко, 5 канал:
- Більше двадцяти прапорів політичних партій і лише два портрети Тараса Шевченка. Так Київ вшановує річницю перепоховання великого кобзаря.

Проте сама акція політичного забарвлення так і не набула. Ті, хто прийшов до церкви Різдва Христового, що на Подолі, зрідка ділилися враженнями щодо кроків нової влади. Здебілошого декларували вірші поета. Серед шанувальників кобзаря було молодих облич було мало.

Акція не стала численною навіть коли колона дійшла до центру столиці. Майдан Незалежності, який ще не встиг оговтатися від Євробачення, людей із портретами Тараса Шевченка зустрів доброзичливо. Утім, охочих вшанувати память Корбзаря виявилося небагато. Про річницю перепоховання поета тут нічого не знали.

Останнє місце, де декларували вірші поета, був парк Шевченка. Тут людей побільшало. Організатори охрестили акцію мистецько-культурною. Але її учасників засмучувало те, що до них не приєднався Вікотр Ющенко. Кажуть, що саме Тарас Шевченко може допомогти об'єднати націю.

Шанувальники Тараса Шевченка обіцяють зробити такі акції традиційними. Тому наступного року хочуть зібрати в Києві значно більше людей.

Христина Бондаренко, Костянтин Мелехін, 5 канал

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X