Новини
31.05.2005 Мрія про католицько-православний собор

Голова Папської ради зі сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер запропонував скликати спільний католицько-православний собор, метою якого був би пошук шляхів до примирення між Церквами.

Прелат також висловився за “альянс” із протестантами, який допоміг би Європі знову знайти свої християнські корені.

 Ці заяви кардинал Каспер зробив, виступаючи на італійському національному євхаристичному конгресі, що проходив цими днями в місті Барі. На відкритті конгресу поряд із прелатом були присутніми також представник Російської Православної Церки архієпископ Ярославський і Ростовський Кирило і лютеранський єпископ Гельсінкі Еєро Хуовинен.

Свій виступ перед учасниками конгресу кардинал Каспер розпочав із нагадування: 1098 року саме в Барі відбувся собор, у якому взяли участь грецькі та латинські ієрархи. “Ми можемо сподіватися, що тут, у Барі, через тисячу років чи, може, раніше, відбудеться новий спільний собор, собор примирення, – зазначив прелат. – Я глибоко переконаний, що після великих кроків, розпочатих Іваном Павлом II, новий Папа Венедикт XVI зробить усе, щоб це сталося”.

Кардинал Каспер назвав католиків і православних “спадкоємцями загальної європейської культури”, яких поєднують загальні моральні цінності. Однак нині вони перебувають у небезпеці – з одного боку, їм загрожує західноєвропейський секуляризм, а з іншого – наслідки атеїстичної пропаганди, що панувала у Східній Європі. Щоб протистояти цим викликам сучасності, християни повинні “сформувати альянс”, переконаний прелат.

У своєму виступі кардинал Каспер порушив питання про папський примат. Католицький догмат про першість Папи дотепер залишається перешкодою до християнської єдності. У своїй енцикліці Ut Unum Sint покійний Папа Іван Павло II запропонував шукати нові шляхи виконання Петрової місії, яка повинна бути “відкрита до сучасної ситуації”, водночас зберігаючи свою суть. “Чому б нам сьогодні ж тут, у Барі, не почати обговорювати цю пропозицію?” – завершив свій виступ кардинал Каспер.

Підготував О. Л.

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/05/31/5628/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X