Новини
11.06.2005 Віктор Ющенко розповів Патріарху Варфоломію про очікування українського народу

СТАМБУЛ — Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм I, яка відбулася 8 червня у Стамбулі, сказав, що „сьогодні українське суспільство чекає на створення єдиної Помісної Православної Церкви”. Він також зазначив, що „питання об’єднання – це виключно питання Церкви”.

Патріарх позитивно оцінив демократичні зміни, що відбулися в Україні. Він висловив переконання, що перемога Віктора Ющенка на президентських виборах „відкрила для України вікно в Європу”. В свою чергу, Віктор Ющенко підкреслив, що як Глава держави докладе всіх зусиль, аби між Україною і Туреччиною встановилися стабільні дружні відносини.

Коментуючи українське церковне життя, Президент зазначив, що „влада діє чесно у церковних стосунках, адже усвідомлює делікатність цієї сфери”. Віктор Ющенко висловив переконання, що виважена позиція нової влади сприяє підтримці міжцерковного миру. „Ми демонструємо рівність до всіх Церков і дотримуємося принципу невтручання у церковні справи”, – сказав український лідер.

Президент України також подякував Вселенському Патріархату і особисто Патріарху Варфоломію I за виважену позицію в цьому питанні і запевнив, що „завжди буде коректно і виважено ставитися до всіх Церков і конфесій”.

Наприкінці зустрічі Віктор Ющенко запросив Варфоломія I відвідати з візитом Україну, а Патріарх запросив Главу Української держави відвідати свою резиденцію.

З української сторони на зустрічі були присутні міністр закордонних справ України Борис Тарасюк і перший заступник державного секретаря України Олександр Моцик.

Прес-служба Президента України
http://www.president.gov.ua/news/data/1_913.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X