Новини
11.06.2005 Презентовано новий каталог українських ікон

ЛЬВІВ — У Національному музеї Львова презентували каталожне видання „Українські ікони: Спас у Славі” авторства заввідділу давнього українського мистецтва цього культурного осередку, кандидата мистецтвознавства Марії Гелитович, – повідомила 7 червня „Львівська газета”.

Видане за підтримки Американської ради наукових досліджень видавництвом „Друкарські куншти”, воно є першим, яке представляє тематичну групу ікон зі збірки Національного музею у Львові та музеїв України, Словаччини й Польщі. А також таким, у котрому проаналізовано малодосліджене явище в історії українського іконопису – розвиток теми „Спас у Славі”, який окреслюють серединою XV – початком XVII століть.

Зі збережених 34 ікон „Спас у Славі”, котрі належать колекції Національного музею у Львові, дотепер лише півтора десятка введено в науковий обіг.

„Праця над каталогом – це „чорна” робота, однак без неї подальші студії науковців над іконами неможливі”, – говорить Марія Гелитович, яка цілеспрямовано присвятила „Спасу у Славі” щонайменше рік свого життя.

Незабаром завдяки праці цього мистецтвознавця світ побачить ще один каталог – „Богородиця з Дитям і похвалою” (в музейній колекції зберігають 65 таких ликів, датованих XV-XVII ст.)

Своєї каталогізації очікують тематичні групи ікон „Святий Миколай”, „Страсті Христові” та багато інших, які можна по-різному формувати і розглядати в різному контексті.

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/06/07/5847/
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;5641/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X