Новини
13.06.2005 Ієрархи УАПЦеркви проголосили святкування ювілею третього відродження Церкви у кожній парафії і духовній установі.

Україна, Київ 2-06-2005: Архієрейський собор Української Автокефальної Православної Церкви, який відбувся в приміщені Патріархії в м.Київ під головуванням Предстоятеля, Блаженнішого Митрополита Мефодія, проголосив період з 5 червня 2005 року по 6 червня 2006 року ювілейною річницею третього воскресіння УАПЦ. Спеціальні урочистості будуть проводитися в кожній єпархії в память цієї особливої події.

5-6-го червня 1990 року в Києві в будинку вчителя відбувся перший собор Третього Відродження Української Автокефальної Православної Церкви. Собор був скликаний, блаженної памяті, митрополитом Іоаном (Боднарчуком). На цьому соборі була відновлена і ще раз проголошена незалежність Української Православної Церкви і був обраний перший патріарх УАПЦ Мстислав (Скрипник).

Патріарх Мстислав був одним із канонічно висвячених єпископів в травні 1942 року під час другого відродження УАПЦ в Україні. Ієрархія 1942 року до цих пір вірно служить українському народу в Діаспорі і в Україні, не зважаючи на зраду ідеї автокефальності Церкви і відхід частини єпископату під владу Вселенського Патріархату у 1995 році.

Перше відродження УАПЦ відбулося 1921 року. Це був перший Собор Української Автокефальної Православної Церкви за часів поневолення Київської Митрополії в 1686 році. 34 єпископи, тисячі священиків і сотні тисяч віруючих бути знищенні під час терору сталінської влади.

Воістину Українська Автокефальна Православна Церква є Церква-Мучениця.

також читайте статтю в англійській мові на сторінці  www.uaoc.org
http://www.uaoc.info/ua/news/news_/?pid=118

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X