Новини
15.06.2005 Віктор Ющенко провів зустріч з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що державна політика по відношенню до Церкви буде відкритою та публічною, а усі спірні і конфліктні питання будуть вирішуватися в режимі широкого діалогу. «Ми маємо разом знайти правильну формулу партнерства Держави і Церкви і об’єднувати свої зусилля там, де це найбільш потрібно людям і суспільству», – сказав В. Ющенко на зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Президент запевнив, що зробить усе, аби усім Церквам і релігійним організаціям, зареєстрованим в Україні був гарантований рівний правовий та соціальний захист і що вимагатиме від керівників державної влади на усіх рівнях дотримуватися цього принципу.

Віктор Ющенко також запевнив, що держава сприятиме завершенню процесу повернення релігійним організаціям колишнього майна. «Проте всі ми маємо рахуватися з реаліями, які не дозволяють зробити це в один день, адже в багатьох спорудах розміщені музеї, картинні галереї, архіви. Ми не можемо відновлювати справедливість щодо Церкви шляхом нової несправедливості. Для вирішення цього питання потрібен відвертий конструктивний діалог і на рівні Уряду, і на рівні місцевої влади», – зазначив він.

Крім того, за словами Президента України, поряд з питаннями повернення майна стоїть проблема виділення земельних ділянок під будівництво храмів і взагалі проблема землекористування релігійних організацій. Віктор Ющенко дав доручення Уряду внести на розгляд Верховної Ради низку змін до законодавчих актів, та розробки нових законопроектів, які торкаються питань державно-церковних відносин.

Водночас, Віктор Ющенко висловив стурбованість щодо ситуації в релігійному середовищі. «До гармонії тут ще дуже далеко. У першу чергу, йдеться про розкол в українському православ'ї. Його наслідки тяжіють не тільки над православною громадою в Україні. Треба відверто сказати – він став каменем спотикання на шляху всього нашого суспільного розвитку», – зазначив Глава Української держави.

В. Ющенко висловив переконання, що український народ прагне подолання розколу та «пов’язує великі надії з утворенням в Україні єдиної Помісної Православної Церкви». Однак це питання, наголосив Президент України, не може вирішуватись неканонічним шляхом і залишається виключною прерогативою Церкви. «Утворення єдиної Помісної Православної Церкви є одним з найважливіших факторів самоозначення нашої нації, утвердження її ідентичності і єдності. У свідомості людей об’єднання православ’я тісно пов’язане з поняттям соборності нашої держави, її духовною цілісністю. Тому, не поспішаючи, і не випереджаючи події, ми маємо рухатися до своєї мети. І в цьому я розраховую на підтримку всієї релігійної спільноти», – сказав Президент.

На зустрічі були присутні Держсекретар України Олександр Зінченко, перший заступник Держсекретаря України Іван Васюник, міністр юстиції Роман Зварич, народний депутат Володимир Стретович.

"Прес-служба Президента України.
"KP-Media"
http://www.upckp.km.ua/export/news5.htm

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X