Новини
17.06.2005 Ющенко хоче стати посередником

Президент України заявляє, що готовий виступити посередником у діалозі між духовним керівництвом українських православних церков у питанні про створення єдиної помісної православної церкви.


Про це Віктор Ющенко заявив у вівторок під час зустрічі з членами Української ради церков і релігійних організацій у Києві.

“Утворення єдиної помісної православної церкви є одним із найважливіших факторів самовизначення нашої нації, твердження її ідентичності та єдності. У свідомості людей об’єднання православ’я справді пов’язане з поняттям соборності нашої держави, його духовною цілісністю. Тому, не поспішаючи і не випереджаючи подій, ми повинні прямувати до своєї мети. І в цьому я сподіваюся на підтримку всього релігійного співтовариства”, – зазначив Віктор Ющенко.

“Шановні пресвяті отці, – звернувся до них Президент. – Потрібно починати діалог між духовним керівництвом українських православних церков, і я готовий виступити посередником у цьому діалозі”, – додав він.

Глава держави вважає, що розкол в українському православ’ї став каменем спотикання на шляху всього суспільного розвитку, й український народ хоче подолання цього розколу та пов’язує великі надії на створення в Україні єдиної помісної православної церкви.

При цьому він зазначив, що це прагнення у своїй основі сягає апостольської традиції. “34-те апостольське правило говорить, що здобуття державою політичної незалежності спонукує Православну Церкву на її території до одержання церковної незалежності. Знаю, яким драстичним є це питання, тому відразу заявляю: воно залишається винятковою прерогативою Церкви і його не можна вирішувати неканонічним шляхом”, – сказав Віктор Ющенко.

В Україні налічують більш ніж 27,5 тисячі релігійних громад і 26650 священнослужителів. Понад половина всіх зареєстрованих громад належить трьом православним церквам – УПЦ Московського патріархату, УПЦ Київського патріархату й Українській Автокефальній Православній Церкві. За даними опитувань, 34% віруючих в Україні ідентифікують свою конфесіональну приналежність з Українською Православною Церквою Київського патріархату, 18% – з Українською Православною Церквою в підпорядкуванні Московського патріархату, 2% – з Українською Автокефальною Православною Церквою.

За повідомленнями УНІАН
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/06/16/6157/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X