Новини
21.06.2005 ПОСТАНОВА

Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви від   02 червня 2005 р.Б.

Освященний Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви, що зібрався у м. Києві 02 червня 2005 року Божого, постановляє наступне:

Освященний Собор підносить подяку Господу за Його ласку до українського народу, виявленням котрої є те, що в Україні мирним демократичним шляхом, без насильства та кровопролиття, перемогли ідеї демократії та національного відродження. Ми сприймаємо нові історичні обставини, у котрих здійснює сьогодні своє служіння наша Свята Українська Автокефальна Православна Церква, як вияв Божого милосердя та любові до побожного українського народу, який століттями молився за створення української державності та встановлення у ній справедливого демократичного ладу.
Розділення Православної Церкви в Україні – одна з найбільших ран на церковному тілі всього Вселенського Православ’я. Наша Церква відчуває гострий біль від цього розділення та прагне до об’єднання з іншими православними християнами України з метою створення єдиної Помісної Православної Церкви.
Ми переконані, що Помісна Православна Церква в Україні має створюватися канонічним шляхом через дарування Патріаршого Томосу про автокефалію Українській Церкві від Її Матері – Великої Церкви Константинопольської. Ми глибоко переконані, що сучасний стан канонічної ізоляції Української Автокефальної Православної Церкви є тимчасовим та викликаний особливими обставинами історичного шляху нашої Церкви в ХХ столітті. Ми сподіваємося, що в новому столітті за молитвами святих новомучеників Української землі процес становлення Української Помісної Церкви завершиться і вона буде канонічно визнана Вселенським Патріархатом та іншими Помісними Православними Церквами.
Ми висловлюємо вдячність Його Святості Святішому Патріарху Константинопольському Варфоломію за його увагу до української церковної проблеми та звертаємося до Великої Церкви Константинопольської з проханням взяти активну участь у врегулюванні церковної кризи в Україні. Відкриття представництва (подвір’я) Вселенського Патріархата було б великою допомогою у вирішені цього питання і з своєї сторони ми звертаємося за допомогою до української влади.
Українська Автокефальна Православна Церква засвідчує, що вона готова до відкритого та братнього діалогу зі світовим Православ’ям та іншими Православними Церквами, що існують в нашій країні. Метою цього діалогу, з нашої точки зору, має бути створення в Україні Помісної Православної Церкви, яка б перебувала у повному спілкуванні з Світовим Православ’ям.
Ми закликаємо єпархії та парафії Української Автокефальної Православної Церкви зберігати єдність та перебувати у мирі, пам’ятаючи про свою відповідальність перед історією за долю та єдність нашої Святої Церкви у цей доленосний момент її існування.
Освященний Собор уповноважує Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Митрополита Мефодія звернутися від Її імені до Святішого Вселенського Патріарха Варфоломія зі зверненням, у котрому б містилося наше бачення сучасної церковної ситуації в Україні, причин канонічної кризи та шляхів виходу з неї.
 

Митрополит Київський і всієї України Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви

м. Київ,                                                   року Божого 2005-06-02

http://www.uaoc.info/ua/news/news_/?pid=119

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X