Новини
21.06.2005 Прес-служба УАПЦ отримала велику кількість листів з різних куточків світу з різноманітними запитаннями

Прес-служба УАПЦ отримала велику кількість листів  з різних куточків світу з різноманітними запитаннями. Зокрема, більшість з них стосується «митрополита Моісея» і його відношення до УАПЦ, тому що в назві своєї організації він використовує імя УАПЦ-канонічна.

            Через те, що «митрополит Моісей» заподіяв велику шкоду Українській Автокефальній Православній Церкві, Предстоятелю і єпископату, неправдою, наклепами і антиканонічною діяльністю, Прес-Cлужба УАПЦ вбачає необхідним висвітлити його нехристиянську поведінку.

            В «інтервю» з невідомим кореспондентом невідомого видання від 10-го січня 2005року, яке він оприлюднив на своїй інтернетівській сторінці (www.soborna.org/news_126_05.htm www.soborna.org/news_eng/news_123_05.htm ), Моісей розповсюджує фальшиві заяви і наклепи проти кожного, хто може стати на заваді створення його тоталітарної організації, яку він називає церквою.

            Його діяльність в Україні розпочалась в 2000 році в лоні УПЦ-КП під предстоятельством Патріарха Філарета. Моісей (монаше імя - Сава) був кандидатом у єпископи в юрисдикції УПЦ-КП. Під час проживання у Михайлівському монастирі в Києві, він проявив дивне і єретичне розуміння Православної віри і передань. Цим специфічним вченям про Бога і невидимий світ він пробував ділитися з іншими монахами. Через відсутність семінарської освіти, він не розуміє базових засад і догматів Православної віри, що підщтовхнуло його до імпровізації у вчені Христа і Церкви.

            Коли Патріарх Філарет довідався про дивне вчення і поведінку ієромонаха Сави (після виходу з УПЦ-КП він змінив своє монаше імя на Моісей), він відмовився його висвячувати у єпископи. До цього часу, ієромонах Сава (Моісей) писав прославляючі листи про Патріарха Філарета, але як тільки Патріарх відмовив йому у хіротонії у єпископи, Моісей розпочав ганьбити і оговорювати Предстоятеля УПЦ-КП.

            Слідуючим кроком було знайти інших єпископів, котрі б погодились висвятити Моісея в єпископи. Він познайомився з єпископами УАПЦ в Діаспорі і представив себе у достойному і патріотичному виді ублагавши їх погодитися на висвяту. Що вони і зробили. Тільки через деякий період часу вони зрозуміли з яким типом людини їм приходиться мати справу. Проблеми не заставили себе чекати.

            Після висвяти в єпископи в жовтні 2002року в США Митрополитом Стефаном і Митрополитом Михаїлом, Моісей повернувся до України і на пресконференціїї в УНІАН заявив що він призначений Вселенським Патріархом до України об’єднати Православні Церкви в одну Українську Православну Церкву під омофором митрополита Моісея. Після цієї авсурдної і неправдивої заяви Моісея, ієрархи УАПЦ в Діаспорі відразу надали роз’яснення про відсутність будь-якого відношення Моісея до Вселенського Патріарха.(www.uaoc.org/risu.html) про що повідомлялось в РІСУ. Таким чином перша спроба Моісея утвердитись через неправду не вдалась.

            Після такої невдачі, Моісей розпочав пошуки інших шляхів створення своєї організації. На цей раз він почав читати лекції про життя з Богом, використовуючи єретичне і неправославне вчення. Під час візиту в США, він поширював це вченя віруючим в присутності  архієреїв УАПЦ в Діаспорі, що викликало відверте несприйняття його єретичного вчення і Архієрейський собор одноголосно вирішив відлучити Моісея від УАПЦ в Діаспорі в січні 2004року. ( http://www.uaoc.org/moisej/statement1a.html )

            У відповідь на рішеня ієрархії УАПЦ в Діаспорі, Моісей розпочав ганьбити і клеветати на митрополита Стефана, митрополита Михаїла, а особливо на єпископа Богдана. В пошуках інших шляхів розбудови своєї власної секти, він підробив документ митрополита на пенсії Алексіса Ніци про своє призначення «Предстоятелем» УАПЦ в Україні. Бувший митрополит з обуренням заперечує правдивість цього «документу». (див. www.uaocmoisey.org/History.dsp ) ( http://www.uaoc.org/moisej/forgerylettermoisej.html ) ( http://www.uaoc.org/moisej/alexisemail.html )

            Прокладаючи шлях брехнею і підробленими документами, Моісей не перестає шокувати. З бажання показати свою вагу в суспільстві, він розмістив на своїй сторінці фотографію з Білого Дому в США, де на стіні, поруч з портретом Авраама Лінкольна він розташував свій портрет. (http://soborna.org/news_010_03.html  )(   http://www.uaoc.org/moisej/whitehousemoisej.html )

            Нам поки-що не відома реакція державних служб США на таку нахабну і безглузду поведінку, але циркуляція фотографії викликала низку різких осуджень зі сторони американців українського походження, які сприймають розміщення портрету образою американському уряду і посягання на гідність американського народу.

            Після рішення Архієрейського Собору від 30 січня 2004 року, Моісей зробив останю спробу втягнути єпископа Богдана в свою діяльність, але отримавши тверду відмову, розпочав всіми можливими методами дискредитувати владику і руйнувати його служіння.

            23-го червня 2004 року, Моісей лукавством заманив владику Богдана до себе в квартиру з обіцянкою повернути йому семисвічник, котрий владика Богдан пожертвовав на нову церкву на лівому березі Києва. Під час візиту, Моісей почав вимагати гроші і погрожувати фізичною ліквідацією. В доказ правдивості своїх намірів він накинувся і став безщадно бити владику по обличчю і голові. Владика Богдан спробував оборонятися, і був щасливим залишитись живим після жорстокого нападу Моісея. www.uaoc.org/moisej/images/vb2.jpg  (ще фото: vb3, vb4, vb6, vb7, vb8 and vb10)

            «Я християнин, і я люблю Бога і я «знаю, що Бог перетворює все на добро для тих хто любить Його»(Рим.8.28). Я рахую принизливим виносити цей випадок на громадське обговорення. Я ніколи нікому не жалівся на своє життя, навіть коли був дитиною, чого не можу сказати про Олега (він же Сава, він же Моісей)» - відповів владика Богдан на наше прохання розповісти про подію 23-го червня.

            Моісей же все викривив і перевернув з ніг на голову звинувачуючи єпископа Богдана в злочинних діях, називаючи його бандитом в рясі. Також він найняв адвокатів переслідувати владику Богдана, але вони не змогли нічого вдіяти, бо свідчення Моісея були неправдиві з відверто вираженою фальсифікацією.

            Нажаль, неймовірна злоба і ненависть підштовхувала Моісея продовжувати творити зло проти свого брата. Він спробував налаштувати рідних батьків проти владики Богдана, але їм вистачило мудрості зрозуміти що відбувається.

            Після цього, Моісей виставив наклепницьку статтю на своїй інтернет-сторінці . Він видав «указ» про заборону і зняття всіх священичих чинів з єпископа Богдана.  Датував указ 17-м серпням 2004 року, з підписами «єпископів» Василя і Ісака, яких він висвятив 10-го жовтня 2004 року. (Василь – бувший єпископ Спірідон, якого Моісей пересвятив з імям Василій.)

            Для інформації: Єпископ Богдан був хіротонізований митрополитом Стефаном, митрополитом Михаїлом і єпископом Моїсеєм. Головним святителем був митрополит Стефан (в той час Предстоятель УАПЦ Північної і Південної Америки), відповідно до церковних канонів. Також, єпископ Богдан ніколи не перебував під омофором Моісея, що говорить про відсутність будь якої влади чи юрисдикції Моісея над єпископом Богданом і через це унеможливлює будь які канонічні дії в забороні чи знятті сану. (див. http://www.uaoc.org/bohdan/bishopbohdandocs.html

            Заява Моісея про порушення кримінальної справи проти владики Богдана - ще одна брехня. Також, владика ніколи не перебував під слідством.

            Коментарі, заяви, укази і т.п., виходячі від Моісея, несуть в собі наклепницький характер, переповнені ненавистю і мають ціллю нищити і вбивати не тільки брата, але любого іншого, хто стане йому на шляху побудови своєї тоталітарної секти.

            Вище викладена інформація  не має ціллю надалі обговорювати злі справи і маніпуляції з фальшивими документами. Метою є пролити світло на реальні слова і справи Моісея Кулика і не дати можливості ввести громадськість в оману, що стається через брехню і наклепи. Керуючись ненавистю, Моісей  переступив поріг людської гідності, що і викликало необхідність повідати про істинні справи темряви. Щоб віруючі і українські громади мали правдиву і основану на фактах інформацію.

            В житті християнина завжди залишається місце для покаяння і ми молимось щоб одного дня це стало реальністю для Моісея. З іншого боку, Господь наш Ісус Христос наділив нас основними людськими правами і правом відстоювати честь свого імені. Також, ціллю цією статті і інформації розміщеній в ній є надати єпископу Богдану право відстояти і захистити своє добре імя і репутацію.

Ми просимо ваших молитов про зцілення і виправлення свідомості заблудшого Моісея.


Прес-служба УАПЦ

In English http://www.uaoc.org/moisej/moisejstatement.html
На ваш розсуд ще декілька свіжих  новин про діяльність Олега Кулика:
http://www.cerkva.org.ua/site/modules.php?name=News&file=view&news_id=466
http://www.cerkva.org.ua/forum/album_cat.php?cat_id=3

http://www.uaoc.info/ua/news/news_/?pid=120

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X