Новини
22.06.2005 Єпископа Телмісського Іларіона поліція прийняла за „чеченського повстанця”

Константинопольської Патріархії єпископ Телмісський Іларіон (Рудник), громадянин України, був затриманий 9 червня турецькою поліцією і пробув у поліцейському відділку Стамбула кілька годин. Владику звинуватили у тому, що подорожує за підробленими документами і вважається „чеченським повстанцем”, – повідомив 18 червня сайт „Церква”.

Турецькі служби, провівши повний обшук, переправили єпископа з аеропорту „Кемал Ататюрк” у поліцейський відділок, звідки, для того, щоб його звільнити, необхідно було втрутитися Посольству Португалії в Анкарі та Консульству України у Стамбулі.

Незважаючи на пряме втручання консула України, який особисто прибув до поліцейського відділка, щоб засвідчити особисті документи владики, турецька влада відмовилася його звільнити, наполягаючи на тому, що закінчився термін дії дозволу на перебування в Португалії.

Архиєрей Вселенської Патріархії був звільнений після того, як консул України зв'язався з посольством Португалії в Анкарі і Міністерством закордонних справ Туреччини для отримання підтвердження, що владика Іларіон перебуває законно в Португалії.

Арешт владики Іларіона викликав багато запитань, особливо зважаючи на те, що він був перекладачем у переговорах Патріарха Варфоломія з Президентом України Віктором Ющенком, який поставив перед Вселенським Патріархом питання про автономію Української Церкви.

Біографічна довідка:

Єпископ Телмісський Іларіон (у миру Роман Рудник) народився в Україні 1972 року. Після отримання середньої освіти поступив до Київської духовної семінарії, де в 1992 році отримав диплом. В кінці цього ж року за поданням архиєпископа Скопельського Всеволода прибув до Салонік для продовження навчання на Богословському факультеті Салонікського університету.

Закінчивши в 1997 році університет продовжив післядипломне навчання з написанням дисертації. Тема дисертації "Канонічні стосунки Київської митрополії з Вселенською патріархією до 1240 року". У 1997 році був пострижений у монашество з прийняттям імені Іларіон і рукоположений у диякони, а 2000 року рукоположений у пресвітери, в Патріаршому Ставропігійному монастирі Влатадон митрополитом Тиролойським і Сирентійським Пантелеймоном.

З 2001 року стажувався в Ілінойському університеті в Чикаго. 2002 року скеровується в Португалію для служіння в новоутвореній православній парафії м. Порто. 21 березня 2004 року був підвищений до сану архимандрита Вселенського Престолу. 12 січня 2005 року на пропозицію Вселенського Патріарха Варфоломея був обраний Синодом єпископом Телмісським, вікарієм митрополита Іспанського і Португальського. 29 січня 2005 року був рукоположений у єпископи.

http://www.cerkva.org.ua/site/modules.php?name=News&file=view&news_id=467
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;5758/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X