Новини
23.06.2005 Євхаристійний собор у Львові

УПРОДОВЖ трьох днів — 24-26 червня, у Львові проходитиме масштабна в житті Української Греко-Католицької Церкви подія – Євхаристійний собор, що його святкуватимуть у рамках Року Пресвятої Євхаристії, який торік проголосив Синод єпископів УГКЦ.


Дві головні події собору – Євхаристійний конгрес, який складатиметься з наукових доповідей і духовно-мистецької академії, присвяченої пам’яті О. Барвінського, співавтора українсько-польського порозуміння 1890 року, й урочиста Архієрейська Божественна Літургія. Очолить її Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар у співслужінні з владиками, членами Синоду єпископів Києво-Галицької митрополії УГКЦ. a

Як розповів “Газеті” отець Михайло Димид, котрий є головою оргкомітету Євхаристійного собору, оргкомітет запросив до участі греко-като-
ликів з Росії, Румунії, Болгарії, Молдови, Литви. Вже зголосилися два отці та п’ятеро мирян із Російської Федерації. Будуть серед запрошених і гості Римо-Католицької Церкви. Власне, участь польської делегації передбачає окремий пункт у програмі Євхаристійного собору – акт примирення між польською та українською Церквами.

Архієрейська Служба Божа відбудеться
26 червня на площі імені Івана Павла ІІ перед храмом Пресвятої Богородиці на Сихові, а опісля на тому ж місці розпочнеться святковий концерт, присвячений собору. Щоправда, спершу літургію планували відслужити в центрі міста – перед Оперним театром. Проте згодом на нараді в мерії представники міліції порадили змінити місце, мотивуючи це неможливістю вмістити на проспекті Свободи надто багато людей (передбачають, що участь у літургії візьмуть 100-300 тисяч осіб, — “Газета”). “Нам сказали, що на площі біля Оперного не зможе поміститися така велика кількість людей. А ще на них можуть упасти балкони, і вони бояться нового Скнилова, — розповів отець Димид. — Але ми сприйняли це як Божу волю. Звісно, було неприємно, але не робимо з того афери. Важливішим є те, що ми робимо якийсь крок уперед”.

Віра Карпінська

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/06/23/6339/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X