Новини
25.06.2005 РПЦ диктує умови

РОСІЙСЬКА Православна Церква порушила перед Ватиканом питання “про неприпустимість експансії католиків в Україні”.

Про це було заявлено на зустрічі митрополита Смоленського та Калінінградського Кирила з кардиналом Вальтером Каспером, що відбулася в Москві 22 червня.

Як повідомили у відділі зовнішніх церковних зв’язків Московського gатріархату, ситуації в Україні приділено особливу увагу.

“Православна сторона заявила про неприйнятність із канонічної, еклезіологічної та пастирської точки зору ідеї згадування Києва в титулі глави Української Греко-Католицької Церкви і перенесення його кафедри до цього міста”, – зазначено в офіційному повідомленні ВВЦЗ. На переконання представників Російської Православної Церкви, “реалізація цього наміру українських греко-католиків може створити серйозну перешкоду для розвитку православно-католицьких відносин, прагнення до якого висловили предстоятелі двох Церков і якого сьогодні прагнуть їхні віруючі...”
Як стало відомо РІСУ,
21 червня голова Папської ради зі сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер в інтерв’ю російській католицькій газеті “Свето Євангелия” на запитання журналіста, чи обговорюватиме він питання, пов’язані з Українською Греко-Католицькою Церквою, відповів: “Ні, я не зобов’язаний говорити про іншу Церкву, Українська Греко-Католицька Церква повинна сама вести діалог, тому “українського” пункту не внесено до програми переговорів. Слід зазначити, що в цьому питанні новий Папа займає ту ж позицію, що й Іван Павло ІІ. Ми обговорюватимемо не українців, а те, що Святий Престол і РПЦ МП можуть разом зробити в Європі та для Європи”.

РІСУ
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/06/24/6374/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X