Новини
25.06.2005 БАРІ (Італія)

Глава Папської ради із сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер запропонував скликати спільний католико-православний Собор, метою якого був би пошук шляхів до примирення між Церквами, повідомляє «Благовест-інфо». Прелат також висловився за «альянс» з протестантами, який допоміг би Європі знову знайти своє християнське коріння.

Ці заяви кардинал Каспер зробив, виступаючи 25 травня на італійському національному євхарістичному конгресі в Барі. На відкритті конгресу разом з прелатом були присутні також представник Російської Православної Церкви архієпископ Ярославський і Ростовський Кирило і лютеранський єпископ Хельсінкі Ееро Хуовінен.

Свій виступ перед учасниками конгресу кардинал Каспер почав з нагадування про те, що 1098 року саме в Барі відбувся собор, в якому взяли участь грецькі і латинські ієрархи. «Ми можемо сподіватися, що тут, в Барі, через тисячу років або, можливо, раніше, відбудеться новий спільний собор, собор примирення, - підкреслив прелат. – Я глибоко переконаний, що після великих кроків, зроблених Іваном Павлом II, новий Папа Бенедикт XVI зробить все, щоб це відбулося».

Кардинал Каспер назвав католиків і православних «спадкоємцями загальної європейської культури», яких об'єднують спільні етичні цінності. Проте сьогодні ці цінності знаходяться в небезпеці -- з одного боку, їм загрожує західноєвропейський секуляризм, а з іншого – наслідки атеїстичної пропаганди, що володарювала в Східній Європі. Для того, щоб протистояти цим викликам сучасності, християни повинні «сформувати альянс», переконаний прелат.

У своєму виступі кардинал Каспер торкнувся питання про першість св. апостола Петра і його наступників – Римських Пап. Католицький догмат про першість Папи до цих пір залишається перешкодою до християнської єдності. У своїй енцикліці «Ut Unum Sint» покійний Папа Іван Павло II запропонував шукати нові шляхи виконання Петрової місії, яка повинна бути «відкрита до сучасної ситуації», в той же час зберігаючи свою суть. «Чом би нам сьогодні ж, тут в Барі, не почати обговорювати цю пропозицію?» – завершив свій виступ кардинал Каспер.

«Інтерфакс» повідомляє, що глава російських католиків архієпископ Тадеуш Кондрусевич вітав ідею проведення православно-католицького Собору для вирішення спірних питань у відносинах між двома Церквами.

"Унаслідок розбіжностей Європа стала найслабкішим пунктом християнства. Тому необхідний "союз, щоб повернутися до єдиного коріння, необхідні прощення і примирення як умови для розвитку міжхристиянських відносин, бо тільки після духовного перетворення ми зможемо дати нову надію Європі і світу", - заявив Т.Кондрусевич в інтерв'ю "Інтерфаксу".

На його переконання, сьогодні для "розділених християн" наступив час збирати каміння. "Необхідні спільні зусилля, спільне прагнення до діалогу і співробітництва поверх бар'єрів і протиріч, бо поїзд життя може піти без нас, і ми залишимося сваритися на пероні, проводжаючи поглядом його вогники", що віддаляються, - сказав архієпископ Кондрусевич.

"Наївно думати, - підкреслив він, - що проблеми, з якими зіткнулося християнство на Заході, минуть Схід, обійдуть стороною Росію". "Вони вже тут, вони вже підмивають засади нашого суспільства. Щоб зрозуміти це, достатньо просто включити телевізор". Т.Кондрусевич сподівається, що недавній заклик Папи Римського Бенедикта XVI до відновлення єдності християн буде зустрінуте Російською Православною Церквою з розумінням і принесе "довгождані плоди екуменізму".

"Відвертість православної сторони до діалогу і подолання труднощів дозволяє сподіватися на поліпшення наших відносин вже в самий найближчий час", - вважає співрозмовник агентства.

Святійший Патріарх Московський і всія Руси Алексій II позитивно оцінив заклик Бенедикта XVI до діалогу з Православними Церквами, повідомляє ІТАР-ТАРС. "Ми відкриті до діалогу і подолання тих труднощів, які заважають поліпшенню відносин між Римсько-Католицькою і Російською Православною Церквами", - нагадав Святійший Патріарх.

Заява Бенедикта XVI про необхідність відновлення єдності християнських Церков прокоментував в інтерв'ю "Інтерфаксу" заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрей Всеволод Чаплін. "До християнської єдності закликають і завжди закликали і Православна, і інші Церкви", - сказав він. Оскільки "для цього необхідно, щоб західні християни повернулися до віри стародавньої неподіленої Церкви", о. Всеволод виразив надію на те, що західне богослов'я "наблизиться знову до віри, від якої воно відійшло".

"Так само Католицька Церква має свої богословські вимоги для такої єдності", - нагадав співрозмовник агентства.

"Я не вважаю, що розбіжності можуть бути швидко і легко подолані, - додав він, - але ми завжди сподіваємося, що є можливість через діалог, через вивчення спірних питань дійти їх подолання".

cerkva.org.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X