Новини
28.06.2005 У православних християн починається Петрів піст

У православних християн починається Петрів піст
Сьогодні, рівно за тиждень після Святої Трійці, у православних християн розпочався Петрів піст. Завершиться він 12 липня - у день пам'яті святих апостолів Петра і Павла. На честь цього свята піст і називається Петровим, або апостольським. Спеціально на період посту до Свято-Іллінській церкві привезли Чудотворну ікону Зимнянської Божої Матері. Святині майже тисяча років. 
Петрівський піст – спроба жінок зекономити на чоловіках із великим апетитом. Принаймні, так походження посту пояснює народне повір’я. Цей піст начебто встановив святий апостол Петро на прохання жінок, чоловіки яких на сінокосах з'їдали всі молочні продукти, і це збіднювало сімейний бюджет. Петро переконав Павла, який завжди підтримував чоловіків, у такому обмеженні. Так виник піст без особливих заборон - дозволяється їсти рибу в усі дні, крім середи і п'ятниці. Вірні мають не тільки обмежувати себе у їжі, а й духовно збагачуватися.

Парафіяни Свято-Іллінської церкви упродовж Петрівського посту зможуть прикластися до Зимнянської Чудотворної Ікони Божої Матері, яку до Києва привезли із селища Зимне на Волині. Святиня до України потрапила більш як тисячу років тому.

Василій Алексик, проієрей Свято-Іллінської церкви:
- Це велика святиня, чудотворна ікон, яка була дарована візантійським імператором, тестем Князя Володимира на честь шлюбу рівноапостольного князя Володимира.

Священики кажуть, що чудотворний образ Божої Матері допомагає зберегти злагоду у родині, а також лікує хвороби.

Наталка Тугузова, Віталій Дорошенко, 5 канал
http://www.5tv.com.ua/newsline/184//9892/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X