Новини
05.07.2005 Єпископ Броніслав Бернацький вважає, що в деяких південних областях саботуються вказівки Президента України

ОДЕСА — “У мене складається враження, що деякі регіональні представники влади саботують рішення Президента”, — сказав єпископ Одесько-Симферопольський Римо-Католицької Церкви Броніслав Бернацький, коментуючи для Католицького медіа-центру в Україні останні ініціативи Президента Віктора Ющенко, спрямовані на поліпшення відносин між державою і Церквою.

„Так, на зустрічі з керівниками облдержадміністрацій 15 червня Президент Ющенко дав вказівку губернаторам у п’ятнадцятиденний термін створити на обласних рівнях Ради церков, які б зайнялися рішенням насущних церковних і соціальних проблем, — продовжує владика Броніслав. — Однак дотепер з боку одеського губернатора не почато ніяких дій для цього.

Хочу підкреслити, що в нас, в Одесі, вже третій рік діє Духовна Рада християнських конфесій і місій м. Одеси й Одеської області. Ця Рада виникла з ініціативи самих священнослужителів і до неї входить більшість християнських церков регіону. Ми бажаємо співпрацювати з державною владою в регіоні, але поки що не бачимо з її боку відповідного бажання. Так, наприклад, я вже чотири місяці чекаю прийому в нового губернатора і три – у нового міського голови. Однак на мої листи з проханням прийняти мене з їхніх канцелярій дотепер немає відповіді”.

Не на багато, за словами владики, відрізняється ситуація й у Миколаївській області. Щоправда там голова обласної державної адміністрації провів 22 червня засідання консультативно-координаційної ради. Однак про те, що таке засідання відбулося, єпископ Бернацький довідався лише наступного дня, оскільки католиків на нього не запросили. “Такий спосіб взаємодії з релігійними організаціями не може бути продуктивним. Це робота “вхолосту”, за якої не проглядається бажання досягти результатів”, — сказав єпископ.

А невирішених проблем у Католицької Церкви на півдні України ще досить багато і вони можуть бути вирішені тільки спільними зусиллями Церкви і держави. Так, наприклад, у тому ж Миколаєві в останні кілька місяців було вчинено кілька актів вандалізму, спрямованих проти католицького храму. У Севастополі у приміщенні католицької церкви дотепер знаходиться дитячий кінотеатр, а у вівтарній частині розміщені платні міські туалети, що сприймається як наруга над почуттями віруючих, і не тільки католиків. Громада Сімферополя ось вже майже десять років домагається виділення місця під будівництво храму (старий храм був зруйнований у радянський час).

“У нас великі проблеми з поверненням нашого майна в самій Одесі, — говорить католицький єпископ. — Навіть у часи президентства Леоніда Кучми нам були повернуті приміщення загальною площею 200 кв. метрів. Сьогодні в цих приміщеннях живуть священики, працюють катехитичні класи, ведуться програми Центру підтримки родини і морського душпастирства. Перед президентськими виборами діяла міжвідомча комісія з питань повернення нам приміщення НДІ зв’язку на вулиці Буніна, 23. Був розроблений план поетапної передачі цього приміщення. Це приміщення може бути цілком передано нам після того, як інституту знайдуть інше приміщення, а це можливо лише при співпраці з органами місцевого самоврядування й облдержадміністрацією. Однак з боку останньої – вже в її новому складі — ми не бачимо поки що ніякої зацікавленості у вирішенні цього питання. Якщо ця ситуація не знайде свого рішення нашими спільними зусиллями на регіональному рівні, ми будемо змушені апелювати про допомогу до широких кіл європейської і світової громадськості”. У будинку по вул. Буніна, 23, де до революції розміщалася семінарія і безкоштовна їдальня, планується знову відкрити семінарію, їдальню, а також створити Молодіжний соціальний центр і Єпархіальний культурний центр.

Єпископ Броніслав з тривогою відзначив, що на сьогоднішній день в Україні спостерігається серйозний поділ по регіональній ознаці, що побічно відбивається і на конфесійних пріоритетах регіональної влади: “Ні до чого гарного така політика не приведе, і керівні особи в регіонах повинні розуміти увесь ступінь своєї відповідальності за настільки недальновидні і політично немудрі дії”.

“Окреме питання — це будинки, що прилягають праворуч і ліворуч до кафедрального собору в Одесі, — говорить архиєрей. – Зараз у цих церковних будинках розташовані фешенебельні магазини. Вони зненацька з’явилися тут у 90-і роки, коли громада вже почала вимагати повернення цих приміщень. На яких умовах були передані ці будинки в самому центрі міста не законним власникам, а комерційним структурам, можна лише догадуватися. Мені вже давали зрозуміти, що не варто займатися цим питанням, оскільки тут замішані серйозні комерційні інтереси різних впливових осіб. А я запитую себе – мільйони українців у листопаду-грудні минулого року мерзнули на майданах нашої країни для того, щоб і далі в нашій країні процвітала корупція, неправда, аморальність? Ні! Європейський вибір нашої держави вимагає від влади відповідальних, “європейських”, цивілізованих рішень проблем усередині країни. Це можуть бути важкі і навіть болісні рішення. Моральний вибір завжди важкий. Але тільки проходження шляхом честі і моральності зможе насправді преобразити нашу державу. І таких учинків від влади чекають люди”.

“Будь-яка напруженість і конфлікт не повинні ховатися “під сукно”. Необхідно шукати виходу в діалозі — нехай навіть цей діалог (як діалог про повернення церковної власності) важкий. Наша Церква готова до такого діалогу”, — сказав єпископ Одеський РКЦ Броніслав Бернацький.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;5945/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X