Новини
06.07.2005 Помер первоєрарх Руської Істинно-Православної Церкви в Україні

ОДЕСА — 30 червня, на 75-му році життя, помер Голова Архиєрейського Синоду Руської Істинно-Православної Церкви архиєпископ Одеський та Тамбовський Лазар (Журбенко), — повідомляє „Портал–Credo.Ru”.

Місцеблюстителем голови Архиєрейського Синоду РІПЦ став старший по сану архиєрей цієї Церкви архиєпископ Чорноморський і Кубанський Веніамін (Русаленко).

Довідка від „Портал–Credo.Ru”: Архиєпископ Лазар (в миру Федір Йосифович Журбенко) був одним з найбільш авторитетних архиєреїв „альтернативного православ’я” в Росії. Народився 1931 р., скоро осиротів і виховувався священиками катакомбної Церкви на Кубані. 1947 р. був таємно пострижений в монахи. 1950 р. за приналежність до катакомбної Церкви був заарештований і засуджений до 10 років концтаборів; 1955 р. звільнений за станом здоров’я.

31 січня 1971 р. таємно рукоположений на єрея катакомбної Церкви архиєпископом РПЦ Веніаміном (Новицьким) з благословення архиєпископа Чилійського Російської Православної Церкви Закордоном Леонтія (Филиповича). 1982 р. єпископ РПЦЗ Варнава (Прокоф’єв), перебуваючи під видом туриста в СРСР, хіротонізував о. Лазаря на єпископа катакомбної Церкви; 1991 р. розведений в сан архиєпископа.

1993 р. владика Лазар через суперечність з єпископатом РПЦЗ заявив про адміністративне відділення. 1994-1995 рр. він очолював Тимчасове Вище Церковне Управління РПЦ з центром в м. Суздалі; на цьому посту його наступником був архиєпископ Валентин (Русанцов). Незабаром він відновив єдність з проводом РПЦЗ, але 2000 р. знову перейшов до самоуправління. 2002 р. з благословення митрополита Віталія організував Архиєрейський Синод РІПЦ.

На світлині: архиєпископ Лазар (в центрі) серед єпископату РІПЦ

http://portal-credo.ru/site/?act=news&id=34844&cf=
http://www.catacomb.org.ua
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;5929/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X