Новини
06.07.2005 Архиєпископ УПЦ (МП) невдоволений станом своєї Церкви

ЧЕРКАСИ — Архиєпископ Черкаський і Канівський УПЦ (МП) Софроній (Дмитрук) звернувся з листом до єпископату УПЦ (МП), в якому він закликає задуматися над майбутнім Церкви: „як нам жити далі”. Владику турбує питання статусу УПЦ. Він вважає, що „зараз як ніколи для нашої Православної Церкви настав найкращий час у вирішенні проблем щодо її статусу, і якщо ми і тепер змарнуємо цю можливість, то нас осудить не тільки народ, але і Сам Бог, за те що ми проявили бездіяльність, будучи заангажованими”. Подаємо повний текст послання, взятий на сайті „Правая.ru”.

Софроній, архієпископ Черкаський і Канівський

Звернення до єпископату Української Православної Церкви

Ваші Високопреосвященства, Преосвященства!

Проаналізувавши теперішній політичний стан в Україні і стан нашої Церкви на перспективу, я прийшов до висновку, що період життя нашої Церкви починаючи з 1992 року і до теперішнього часу загублений, і це мене наводить на думку, що нам всім необхідно без будь-яких політичних передумов і амбіцій подумати, як нам жити далі. Чи своєю бездіяльністю ми допустимо, що за нас все зробить Михаїл Денисенко, — а він не спить, — чи нам самим потрібно вирішувати питання щодо нашого статусу і статусу нашої Церкви в Україні? Може, у когось із Вас знову з’явиться на обличчі усмішка або осуд в мою адресу, але знайте, що я, перенісши всі тяготи КДБ і атеїзму, перенесу і це. Своє життя я посвятив народу, за який страждаю і молюсь, а тому я звертаюсь до всіх Вас, архієреїв Канонічної Української Православної Церкви — залишимо після себе гарний слід; хотілося, щоб ми всі увійшли в історію, а не влипли в неї, як це часто було в історії Православ’я на Русі, забудемо за себе, за своє благополуччя і повернемося лицем до Бога і до людей.

Необхідно звернутись і до Москви, і до Константинополя, звичайно, не забувши про зустріч з Президентом, Прем’єром і силовиками з роз’ясненням всього того, що взагалі торкається Православ’я в Україні, і, зокрема, про утворення єдиної Помісної Православної Церкви на канонічній основі. Але до цього ще далеко; на даний час необхідно вирішить статус нашої Церкви з 10 тисячами приходів, про які треба заявить і Президенту, і всій його команді. А потім говорить про Помісну Церкву.

Моя позиція однозначна: до тих пір, поки ми не будемо мати статус повної незалежності нашої Церкви, з нами ніхто ніколи не буде розмовляти про приєднання. Тому що Михаїл Денисенко ніколи не відмовиться від свого „Патріаршества”, і тільки тоді, коли нашу незалежність визнає не тільки Москва, але і весь Православний світ, всі розкольники і в тому числі і греко-католики не будуть заявляти про те, що вони є національна Церква.

Мені незрозуміло, чому найбільша за кількістю віруючих людей Православна Церква світу не може без будь-кого самостійно керуватись у своєму житті.

Ще раз повторюю: самі найсприятливіші умови для набуття статусу незалежності для нашої Церкви — тепер; якщо ми сьогодні або завтра не скористаємось цією можливістю, то післязавтра буде вже пізно. Я не хотів би цього, але нас за це буде судити Бог.

Залишаюсь до кінця вірний нашій Святій Канонічній Українській Православній Церкві.

З братською любов’ю у Христі,
Архієпископ Черкаський і Канівський
Софроній

http://pravaya.ru/files/3865/sofroniy1.jpg
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;5927/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X