Новини
08.07.2005 На Личакові буде меморіал УПА

На почесному полі Личаківського кладовища виділено 60 місць для перепоховання останків вояків Української Повстанської Армії.


Також уже підготовлено та затверджено проект майбутнього меморіального комплексу, а його втілення наполовину профінансувала міська рада Львова.

Ініціатива належить голові Львівської ОДА Петрові Олійнику, який ще навесні дав доручення Обласній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн і політичних репресій зайнятися вирішенням питання перепоховань українських героїв. Згідно з попередніми планами, цвинтар урочисто відкриють навесні 2006 року. Щоправда, ще не відомо, чи відбудеться відкриття настільки ж помпезно, як це нещодавно зробили поляки.

Євген Гринів, голова правління Львівської обласної історико-культурологічної організації “Меморіал”, який також є заступником голови Обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн і політичних репресій, назвав “Газеті” псевдоніми головнокомандувачів УПА, останки яких уже знайшли та які чекають на перепоховання, – Шелест, Перебийніс, Токар, Моряк, Лисоня, Євшан, Різун. Усі вони загинули на території Галичини. А от останки двох генералів-хорунжих – Перемоги й Тараса – ще шукатимуть. Полягли вони, за словами Євгена Гриніва, на території Чехії.

– Для того, щоб з’ясувати, де похоронили цих людей, ми виїжджали в різні села та селища Галичини. Зокрема, побували у Снятині, Городенці, Богородчанах, Черчику, Бібрці, Галичі.

Шукали родичів цих вояків, але майже всі вони повмирали. Крім того, розмовляли з головами міських і сільських рад, оскільки, відповідно до закону, потрібна їхня згода на перенесення останків. Усі без винятку погодилися на те, щоб перепоховати упівців на Личаківському кладовищі, – розповів пан Гринів.

Окрім названих вояків, на цвинтарі хочуть перепоховати й інших старшин УПА – тих, чиї могили вдасться віднайти. Нещодавно голова Обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн і політичних репресій Тарас Батенко доручив підготувати звернення до всіх голів місцевого самоврядування у Західній Україні, а також країн, які межують із цим регіоном, із проханням повідомити міжвідомчу комісію про захоронення вояків УПА на їхній території. Дозвіл перепоховати вояків УПА на Личаківському цвинтарі ще має дати міський голова Любомир Буняк.

Міськрада Львова вже виділила 400 тисяч гривень на підготовку території майбутнього кладовища. Ще стільки ж коштів, за словами Євгена Гриніва, потрібно, щоб повністю завершити впорядкування території. До того ж, необхідно провести ексгумацію, яку планують здійснити восени. Кошти на цю процедуру, а також на перепоховання та відкриття меморіалу, виділять із міського й обласного бюджетів.

Віра Карпінська
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/07/08/6687/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X