Новини
11.07.2005 Москва чекає від Константинополя роз'яснення офіційної позиції з приводу церковної юрисдикції в Україні

МОСКВА – Незважаючи на те, що понад три місяці тому з Москви був скерований відповідний запит, Константинопольський Патріархат поки не дав офіційної відповіді щодо церковної юрисдикції в Україні, – повідомила 8 липня „Седмица” з посиланням на „РІА Новини”.

„Священний Синод Константинопольської Православної Церкви дотепер не підтвердив і не спростував заяви архиєпископа Скопельського Всеволода (Майданського) про „канонічні домагання” Константинопольського Патріархату на територію України”, – повідомив в інтерв'ю РІА „Новини” секретар з міжправославних стосунків Московського Патріархату протоєрей Микола Балашов.

„У нашій практиці міжцерковної переписки бували випадки, коли в зв'язку зі складністю питання і необхідністю наукового дослідження теми ми одержували відповіді і через багато місяців, і навіть через рік”, – додав Балашов.

За його словами, висловлення представника Константинопольського Патріархату архиєпископа Всеволода на зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком 24 березня привело до „помітного загострення релігійної ситуації в Україні, викликало обурення серед духовенства і віруючих УПЦ (МП)”.

Архиєпископ Всеволод заявив тоді: „Церква-Мати, Константинопольський Патріархат, вважає , що її дочка – Московський Патріархат – має ту канонічну територію, що існувала в цій Церкві до 1686 року. Підпорядкування Київської митрополії Московській Церкві було здійснено Патріархом Діонісієм без згоди і підтвердження Святого і Священного Синоду Великої Церкви Христової”.

Балашов нагадав, що під грамотою Патріарха Константинопольського Діонісія про відновлення єдності Київської митрополії з Московським Патріархатом стоять підписи всіх членів Священного Синоду, у тому числі митрополитів Халкідонського, Никомидійського, Лікійського, Фессалонікійського й інших – усього близько 20 єрархів.

Крім того, рішення було погоджено і з Патріархом Єрусалимським Досифеєм, який видав відповідну грамоту.

Микола Балашов наголосив, що Патріарх Константинопольський Варфоломій у 1993 році офіційно заявив, що „Всесвітній Патріархат визнає тільки одного канонічного митрополита Київського – владику Володимира, Митрополита Київського і всея України”.

„Тому нам важко повірити що заява, зроблена в Києві архиєпископом Всеволодом, дійсно відображає офіційну позицію Константинопольського Патріархату”, – підкреслив Балашов.

За його словами, переважна більшість духовенства і мирян УПЦ (МП) „задоволені наявним статусом”, а його зміна „може викликати нові труднощі”.

http://www.sedmitza.ru/
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;6027/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X