Новини
21.07.2005 Проща до Зарваниці

Близько 200 тисяч прочан узяли участь у Всеукраїнській прощі до Чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері.

До невеличкого села Зарваниця, що на Теребовлянщині, прибули паломники з різних куточків України, а також гості із сусідньої Польщі. Впродовж двох днів, що тривала проща, всіх присутніх у цьому подільському селі об’єднувало гасло “Євхаристія – джерело любові та єдності в родині”.

Великим виявом уваги та пошани до української святині став приїзд до Зарваниці представників вищого духовенства Римо-Католицької та Української Греко-Католицької Церков.

Вітання від імені Папи Римського всім учасникам прощі передав Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович. Від імені духовенства Польщі та Чехії прочан привітали митрополит Вроцлавський РКЦ Мар’ян Голємбовський та єпископський екзарх Чеської Республіки владика Ладіслав Гучко.

У співслужінні з єпископами та вищим духовенством УГКЦ та РКЦ, які прибули на прощу не лише з України, а й із Польщі, Чехії, Греції, Франції, Білорусі, Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Любомир Гузар відправив урочисту Архієрейську Літургію. Під час проповіді Глава і Батько УГКЦ привернув увагу присутніх до потреби прощення та любові до ближнього як невід’ємної запоруки подальшого розвитку суспільства у світлі правдивої Христової науки.

З вітальним словом до учасників прощі звернувся і голова Тернопільської обласної державної адміністрації Іван Стойко, який, зокрема, сказав: “Сьогоднішнє паломництво є дійсно родинною прощею. Маю на увазі не лише те, що до Зарваниці прийшли різні покоління прочан. Важливим є те, що до нас сьогодні прибули гості із сусідніх держав, щоб засвідчити, що Україна є невід’ємною частинкою великої європейської сім’ї”.

Після завершення Архієрейської Літургії відбувся Чин посвячення води в джерелі на Чудотворному місці.

Як повідомив під час зустрічі канцлер ТернопільськоЗборівської єпархії УГКЦ о. Андрій Романків, за оцінками фахівців Марійський комплекс с. Зарваниці визнано найкращою сакральною спорудою 2005 року, а сам Марійський центр внесено до переліку 15 найвизначніших святинь католицького світу, пов’язаних з об’явленням Діви Марії.

Юрій Заруцький, Тернопіль

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/07/20/7062/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X