Новини
25.07.2005 Мощі князя Володимира повертаються до Києва

Мощі святого Рівноапостольного князя Київського ВОЛОДИМИРА, даровані в XVII столітті Успенському собору Кремля, повертаються в Київ.

Біля воріт Києво-Печерської лаври відбулася урочиста зустріч митрополита Київського і всієї України Володимира, який везе з Росії одну з частин святих мощів.

Напередодні, на прес-конференції, керівник справами УПЦ Московського патріархату, архієпископ МИТРОФАН розповів історію святих мощів.

За його словами, нетлінні останки хрестителя Русі були знайдені Петром Могилою в 1635 році серед руїн Десятинної церкви у Києві. Реліквія, яка постраждала під час пожежі, перебувала в мармуровому саркофагу з пам'ятним написом, завдяки якому і вдалося встановити приналежність останків. Срібна рака з головою Святого зберігалася в ніші біля іконостасу Успенського собору, решта мощів були передані в дар московському Успенському собору. Перед війною скульптор-антрополог Михайло Герасимов вивіз голову Володимира з Києва до Ленінграда для відтворення історичного лику князя. Але під час блокади вона безслідно зникла.

Що до інших останків, то їх довгий час переховували в російських музейних архівах і лише під час перебудови повернули церкві, помістивши в соборі Різдва Пресвятої Богородиці в Ростові-на-Дону.

Православні служителі і співробітники лаврського музею шукають голову святого в музеях СНД, але поки що марно. Тому на прохання українського духівництва частину мощів повернули до Києва. Ковчег з мощами займе своє постійне місце в Успенському соборі столиці України.

28 липня церква відзначатиме свято святого рівноапостольного Володимира. З цього приводу відбудеться урочиста літургія і хресний хід. Окрім цього, оскільки великий князь вважається покровителем України-Русі, УПЦ виступила з ініціативою до Президента України Віктора ЮЩЕНКА день пам'яті святого оголосити загальнонаціональним святом.

UNIAN

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X