Новини
04.08.2005 Групі українських журналістів, які мали висвітлювати зустріч Папи Римського з молоддю в Кельні, відмовили у візах

ЛЬВІВ — Посольство Федеративної республіки Німеччина в Україні 3 серпня відмовилося видати візи групі українських журналістів зі світських та релігійних видань, які збиралися взяти участь у Світовому дні молоді і зустрічі з Папою Бенедиктом ХVІ, яка відбудеться наступного тижня в м. Кельн (Німеччина), — повідомили РІСУ учасники групи.

За їх словами, ще недавно міністр зовнішніх справ Німеччини Йошка Фiшер на зустрiчi з українським колегою запевняв, що візовий режим для українських громадян буде спрощено, тож українці вже не почуватимуться „людьми другого сорту” в Європі. „Однак, — як вважають українські журналісти, — усi цi заяви глави зовнішньополітичного відомства Німеччини досі нічого так i не змiнили — його рядовi спiвробiтники i далi ставляться до українцiв як до потенцiйних правопорушникiв, повiй i нелегалiв. Бiльше того — вони навiть перешкоджають українським журналiстам виконувати професiйнi обов’язки!”.

Серед тих, кому відмовили у візі, журналісти і працівники редакцій газет „Експрес”, „Львiвська газета”, „Ратуша”, „Поступ”, „Арка”, „Експрес Cool”, „Порадник”, iнформацiйних агенцiй „Львiвський портал”, „Захiдна iнформацiйна корпорація”, Першого Нацiонального телеканалу, а також прес-служби Глави Української Греко-Католицької Церкви.

В телефонному інтерв’ю РІСУ ініціатор та організатор групи Надія Пастернак, головний редактор релігійно-суспільного видання „Арка”, зазначила, що журналісти вже навіть оплатили свою участь у світовому форумі.

Юлiя Постоюк, редактор молодiжного журналу „Експрес Cool” зауважила, що бiльшiсть журналiстiв з цієї групи неодноразово бували у країнах Шенгенської зони i жодних вiзових вимог не порушували (про що свiдчать вiдповiднi вiзи та штампи у закордонних паспортах). „Якщо у працiвникiв консульства виникли застереження щодо деяких конкретних осiб (знову ж таки, з невiдомих причин), чи це пiдстава ставити штамп про вiдмову у виданнi вiзи журналiстам, якi працюють у ЗМI, висвiтлюють релiгiйну i молодiжну тематику? Адже, таким чином, їх позбавляють права i подальшого в'їзду у країни Шенгенської зони для висвiтлення важливих i цiкавих читачевi подiй”, — сказала Ю. Постоюк.

Українська Греко-Католицька Церква, яка співініціювала участь групи журналістів у Всесвiтньому днi молодi, зацiкавлена у якнайширшому висвiтленнi цiєї подiї в українських мас-медiа. На поїздку в Кельн цю групу особисто благословив Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар).

Українські журналісти не збираються зупинятися – вони готують офіційні звернення до посольства, німецького МЗС та світового журналістського співтовариства.
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;6711/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X