Новини
10.08.2005 Осідок глави УГКЦ перенесуть у серпні

Представник УГКЦ у Ватикані владика Гліб Лончина заявив, що осідок глави УГКЦ Патріарха Любомира Гузара перенесуть зі Львова до Києва 21 серпня, повідомила агенція ENI.

Нагадаємо, дещо раніше Блаженніший Любомир Гузар запевняв, що таке можливе не швидше, ніж у жовтні. Перенесення кафедри Глави Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Любомира Гузара відбудеться, незважаючи на застереження православних, мовляв, такий крок може “нашкодити міжцерковним стосункам”, – сказав владика Гліб. Він також заявив, що рішення ухвалили ще в жовтні 2004-го, відповідно до всіх канонів УГКЦ, і немає потреби у схваленні Папи.

“Православні вважають Київ своєю канонічною територією, але хіба можна сказати, що якась територія повинна належати тільки православним або лише католикам? Там, де живуть віруючі, там повинні бути священики та єпископи”, – заявив владика Лончина.

“Газета” звернулася по коментар до прес-секретаря УГКЦ отця Ігоря Яціва.

“На підставі рішення Блаженнішого Любомира Гузара, глави Української Греко-Католицької Церкви, та згідно із каноном 57 Кодексу Канонів Східних Церков, після затвердження Синоду Єпископів УГКЦ, що відбувся у Києві 5-12 жовтня 2004 року і який благословив святої
пам’яті Святіший Отець Іван Павло ІІ, осідок Верховного Архієпископа УГКЦ від
21 серпня 2005 року буде в
м. Києві, столиці України, – розповів він “Газеті”. – Від цього дня титул глави УГКЦ змінено із “Верховний Архієпископ Львівський” на “Верховний Архієпископ Києво-Галицький”.

За словами отця Ігоря Яціва, Львівською архієпархією після 21 серпня і до затвердження нового архієпископа керуватиме призначений Предстоятелем УГКЦ адміністратор. Архієпископа для Львівської архієпархії призначить Синод Єпископів УГКЦ. Діяльність Верховного Архієпископа Києво-Галицького в новому осідку розпочнеться урочистою Архієрейською Літургією на місці будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві 21 серпня о 10.00.

Отець Яців також додав, що 17 серпня у Львові відбудеться прес-конференція, в якій братиме участь глава УГКЦ Блаженніший Кардинал Любомир Гузар. На ній і нададуть докладні пояснення, чому змінили дату перенесення осідку глави УГКЦ та хто ухвалював це рішення.

Юлія Ожиївська

для газети

Отець-доктор Богдан ПРАХ

ректор Львівської Семінарії Святого Духа

 На мою думку, не може бути жодного протистояння між Православною та Католицькою Церквами щодо перенесення осідку глави УГКЦ до Києва. Всі ми є християнами та належимо до Христової Церкви. Всі ходимо під одним небом, під яким має бути місце і для католиків, і для православних. А чи будуть якісь протистояння чи незгоди між священнослужителями, залежить від того, яку позицію вони займатимуть, і від їхніх особистих переконань. Той факт, що осідок глави УГКЦ Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара перенесуть до Києва, свідчитиме про сповнення останньої волі Блаженнішого Йосипа Сліпого. У своєму заповіті він побажав, щоб осідком глави Церкви була столиця нашої держави – древній Київ. Таким чином, Й. Сліпий надіявся, що Церкві випаде можливість розвиватися далі й далі й у своєму розвитку виходити на новий рівень.

Андрій ЮРАШ

доцент кафедри релігієзнавства Львівського національного університету ім. Івана Франка

Інформація, що з’явилася останніми днями у ЗМІ про перенесення осідку глави УГКЦ до Києва, є довершенням процесу, що його УГКЦ розпочала вже багато років тому. Саме ж перенесення – це просто формальний акт, який супроводжуватимуть значні зусилля священнослужителів і віруючих. Потрібно буде спорудити міцне підґрунтя для собору, який об’єднував би вірних греко-католиків з усіх куточків України. Нині провадять активну дискусію про те, що осідок глави УГКЦ перенесуть до Києва, проте сам процес розпочався доволі давно.

Питання, яке стосується протистоянь між православними та католиками і того, чи перенесення осідку глави УГКЦ Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара не зіпсує стосунків між конфесіями, є достатньо дискусійним. Православ’я слід розглядати як, з одного боку, вірних Московського патріархату, а з іншого – Київського. Щодо священнослужителів Московського патріархату, то вони вже давно висловили своє небажання бачити в Києві осідок глави УГКЦ. І завершення процесу перенесення не мало б унести чогось нового у взаємини греко-католиків і православних Московського патріархату. Що ж стосується православних священнослужителів Київського патріархату, по суті найсерйозніших гравців у всій цій справі, то я особисто ніколи не чув про їхнє небажання бачити “у себе в Києві” осідку глави УГКЦ. Про це також немає жодного документа. І таке перенесення не має спричинити ніяких конфліктів між православними вірними Київського патріархату та греко-католиками.

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/08/10/7786/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X