Новини
15.08.2005 Архієрейський Собор УАПЦ і засідання Патріаршої Ради.

11-го серпня у приміщенні Патріархії в м. Києві відбувся Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви і засідання Патріаршої ради.

В Архієрейському Соборі прийняли участь всі архієреїї УАПЦ і члени Патріаршої Ради.

Головним питанням на Соборі стояла можливість об’єднання Української Автокефальної Православної Церкви з іншими Православними Церквами України в єдину Українську Помісну Православну Церкву. На Собор завітав Предстоятель Української Православної Церкви – Київського Патріархату Патріарх Філарет, який висвітлив своє бачення об’єднання Церков в єдину Помісну Церкву. Патріарх Філарет запропонував об’єднатися в єдину Церкву без будь яких умов зі сторони Української Автокефальної Православної Церкви з єдиним можливим кандидатом на Предстоятеля об’єднаної Церкви особи Патріарха Філарета.

Собор прийняв рішення провести в самий короткий термін єпархіальні збори у кожній єпархії УАПЦ по питанню об’єднання і скликати наступний Архієрейський Собор для подальшого вирішення питання про можливість об’єднання в єдину Помісну Церкву.

Також, Архієрейський Собор висловив міркування про необхідність участі в об’єднавчому процесі Української Православної Церкви під Предстоятельством Митрополита Володимира (Сабодан).

Архієрейський Собор прийняв рішення запросити представників Вселенського Патріарха для прийняття активної участі у об’єднанні Українських Православних Церков згідно канонів Православної Церви.

Архієрейський Собор вирішив запропонувати відкриття подвір'я Вселенської Патріархії у Львові у Соборі Успіня Пресвятої Богородиці та в Києві в одній із церков чи монастирів які, можливо, будуть запропоновані від УПЦ-КП.

Крім головного питання про можливість об’єднання Церков, на Соборі вирішувалися поточні питання внутрішнього життя Української Автокефальної Православної Церкви. Зокрема, позитивно вирішено питання про архієрейську хіротонію ігумена Іларіона (Савчук) на єпископа Черкаського й Кіровоградського. Серед інших питань, також, розглядалось питання про заміщення вакантної кафедри Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Архієрейський Собор високо оцінив і висловив подяку Президенту України Віктору Ющенко та Уряду України за сприяння і підтримку об’єднавчого процесу Православних Церков України в єдину Помісну Православну Церкву для консолідації Українського народу, і зміцнення Православ’я на теренах України.

http://www.uaoc.info/ua/news/news_/?pid=125

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X