Новини
02.10.2004 Віктор Янукович зустрівся з учасниками Ради церков та релігійних організацій України

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович зустрівся з членами Ради церков і релігійних організацій України – керівниками духовних місій, релігійних об’єднань та конфесій. Під час зустрічі, яка пройшла за участю членів Кабінету Міністрів, був обговорений стан та розвиток духовності в Україні, поточні проблеми церков та релігійних конфесій.

На початку зустрічі Глава Уряду підкреслив, що нині особливо актуальним стає діалог влади та лідерів релігійних організацій. Дуже важливо, щоб ми разом з вами в цей час зробили все для підняття рівня суспільної моралі, - зазначив Прем’єр-міністр, підкресливши важливість об’єднання української громадськості.

Водночас, Прем’єр-міністр закликав представників церков відверто поділитися наболілими проблемами, розповісти про те, чи влаштовують їх ті умови, які створює влада для розвитку церкви.

В процесі діалогу розмова торкнулася передвиборчої кампанії в Україні. Так, Патріарх Філарет (Українська Православна Церква Київського Патріархату) зазначив, що церква не втручається в перебіг передвиборчої боротьби, вона не агітує за жодного кандидата, але релігійним колам не байдуже, яким буде майбутнє в держави. “Ми вболіваємо за державу, її незалежність, і підтримаємо все, що буде робити майбутній президент в цьому напрямку”, - зазначив Патріарх. В той же час Патріарх Філарет підкреслив, що сьогодні в церквах моляться за те, щоб люди прийшли на виборчі дільниці та зробили свідомий вибір. “Ми налаштовуємо віруючих відповідально ставитися до цього акту волевиявлення”, - наголосив високий церковний достойник. При цьому Патріарх повідомив, що днями представники різних церков підписали спільне звернення до українського народу, в якому виклали свої думки стосовно виборів.

В той же час, предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Мефодій зазначив, що церква завжди дотримується нейтралітету. Але останні події на Тернопільщині, де залякують людей, забирають храми, політичні групи вриваються в семінарію та припиняють її роботу, змусили уважно придивитися до передвиборчих програм кандидатів в Президенти. “Ми прийшли до висновку – лише під вашим керівництвом в Україні буде стабільність і церковний мир, в іншому випадку буде те, що ми вже пережили – роздори та роздери”, - наголосив Мефодій. При цьому глава УАПЦ висловив впевненість, що український народ не переживе ще одного різкого повороту в політиці. “Лише ваша відкритість та справедливість дає впевненість, що всі конфесії, які не порушують українських законів, будуть бачити в вас свого батька”, - зазначив предстоятель УАПЦ.

Були підняті під час зустрічі і гострі проблеми, які турбують представників церков. Так, лідери релігійних організацій попросили Віктора Януковича посприяти в діалозі з депутатами щодо відміни рішення про запровадження з 1 січня 2005 року податку на землю, на якій знаходиться релігійні споруди. „Церква – це не комерційна організація, і вона має отримати особливий статус щодо оподаткування, бо всі церковні гроші – це пожертвування, які вже не раз обкладені податками”, - говорили представники релігійних організацій. Підіймалися питання щодо передачі культових споруд, виділення землі, в тому числі в столиці України, під нові храми та кафедральні собори, запровадження альтернативного варіанту стосовно ідентифікаційних кодів для громадян. При цьому Віктор Янукович пообіцяв представникам церков з’ясувати і посприяти у розв’язанні нагальних проблем, а також доручити Міністерству внутрішніх справ вивчити ситуацію щодо погроз священикам УАПЦ та захоплення приміщень в Тернопільській області.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X