Новини
25.08.2005 14-та річниця Дня Незалежності відійшла в історію. Хронологія подій

14 років тому, 24 серпня 1991-го, Верховна Рада прийняла Акт про Незалежність Української Держави. День Незалежності України цьогоріч відзначають скромно. Нова влада вирішила відмовитися від військового параду. Нема й численних зарубіжних гостей. Святкування розпочали ранковою молитвою у Соборі Cвятої Софії, де були Президент, спікер та Прем’єр. За Україну по черзі молилися патріархи 20-ти найбільших конфесій держави. 
Валентин Трохимчук, 5 канал:
- Світлофори у режимі мигалки, перекриті центральні вулиці, велика кількість правоохоронців та національних прапорів - явні ознаки того, що Україна святкує. Однак нова влада хоче нових форм. Форм, за якими б не втрачалась самобутність, але й проглядалась європейськість. Так щоб не дорого, та зі смаком.

І все ж свій 14 день народження Україна зустріла у шароварах. Хіба що цьогоріч вони були на будь-який смак та колір. В решті ж офіційні урочистості - повна зміна традицій. Ніяких іноземних гостей, військового параду, і взагалі помпезносnей. Спочатку молебень за Україну. Священні тексти по черзі виголошуюь патріархи найбільших конфесій.

Філарет, глава УПЦ (КП):
- Незалежність прийшла до нас з неба, мирно і тихо. Як благословення Боже. Для незалежності і попередня влада багато зробила, але не пішла шляхом демократії.

Квіти керівники держави несуть не лише Шевченку, а й Грушевському та князю Володимиру. І все ж головний пункт свята - Майдан. На місці, де власне і вирішилася президентська доля Віктора Ющенка, на нього знову чекають десятки тисяч людей. Вперше прапорів окремої політичної сили на порядок більше, ніж національних стягів. Зі зверненням до народу Президент майже не запізнюється. Його головна теза: Майдан переміг, однак боротьбу не зікінчено.

Віктор Ющенко, Президент України:
- Нас чекає новий етап роботи. У владі змінилося багато облич, але обличчя влади змінилося часом мало. У багатьох кабінетах громадяни бачать той самий бюрократизм і небажання їх чути. Я не збираюся з цим миритися. Оновлення кадрів буде продовжено. Той, хто думає, що пересидів першу хвилю і може керувати по-старому - дуже помиляється.

Виступ лідера нації раз по раз переривають овації: Віктор Ющенко справді говорить про найнагальніші речі. Планам на майбутнє присвячений фінал промови.

Віктор Ющенко, Президент України:
- Я сподіваюсь у нинішньої Верховної Ради вистачить патріотизму підвищити прохідний бар'єр і ми отримаємо справжню представницьку владу, а не клуб власників політичних партій. Я вірю в мудрість народу.

Саме цей фрагмет звернення - найнесподіваніший. Намір переглянути за півроку до виборів правила гри одразу ж збурив політикум. Свою незгоду вже виказали як опозиція, так і деякі союзники. Простий люд тим часом до владних тонкощів залишився байдужим.

Чоловік:
- Одни обещания, а нищета усиливается. И делается очень мало для людей, очень мало. И я почти то в эти разговоры не вслушивался в них, потому что они мало вселяют надежды.

Чоловік:
- Напевно та віра та надія, яка звучала в словах нашого Президента, народного Президента влилася в душі та серця співгромадян. І бачите - вони всі радіють, веселяться. І я думаю, що в України є майбутнє, велике майбутнє.

І все ж загальну ідилію Майдану дещо зіпсували оці порожні місця. На них мали сидіти опозиційні політики та колишні державні діячі. Національне свято могло стати днем примирення. Однак запрошення проігнорували. 

Вячеслав Кириленко, міністр праці та соціальної політики України:
- Сюди запрошені політики усіх ідеологічних напрямків. Хто зробив вибір він тут. Хто продовжує робити вигляд, що Україна дуже різна, той десь поза межами цього зібрання, але таких стає все менше.

Микола Томенко, віце-прем'єр-міністр україни:
- За попередньої влади, ось міністр оборони чи віце-прем'єр не ходили вулицями міста. Ще далеко владі до народної, але вона робить кроки, щоб бути народною.

15-річний ювілей незалежності обіцяють зробити ще демократичнішим. Можливо, відновлять парад, а бюджет складе більше цьогорічних трьох з половиною мільйонів гривень. Україна продовжує рух до Європи, хіба що поки невідомо у якому вбранні.

Валентин Трохимчук, Роман Надзельский та Тарас Бурмич, 5 канал

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X